• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Federacja Wielospecjalistycznych Centrów Onkologicznych zarejestrowana

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 15 września 2015 16:35

Utworzona w czerwcu 2015 r. Federacja Wielospecjalistycznych Centrów Onkologicznych zrzeszająca wszystkie regionalne publiczne ośrodki onkologiczne, Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej - Curie oraz Instytut Hematologii i Transfuzjologii zarejestrowana została w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Federacja Wielospecjalistycznych Centrów Onkologicznych zarejestrowana
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Federacja jest organizacją pracodawców w rozumieniu Ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o organizacjach pracodawców.

Powstała w celu podjęcia wspólnych działań, przez przedstawicieli ośrodków onkologicznych skupionych w Federacji, na rzecz rozwoju lecznictwa onkologicznego w Polsce, oddziaływania na kształtowanie ustawodawstwa wspierającego naukę w dziedzinie onkologii, wreszcie działania na rzecz podniesienia poziomu świadczenia usług w zakresie ochrony zdrowia - podano w informacji dla mediów.

Członkowie Federacji będą również wspólnie działać w obszarze ochrony praw i reprezentowania interesów zrzeszonych centrów onkologicznych wobec związków zawodowych, pracowników, organów władzy publicznej, rokowań z Narodowym Funduszem Zdrowia i Ministerstwem Zdrowia.

Zrzeszenie najważniejszych centrów onkologicznych w Polsce w jednej Federacji, pozwoli również jej członkom na aktywny udział w procesie stanowienia prawa dotyczącego ochrony zdrowia - doradztwo i opiniowanie tworzonych rozwiązań zwłaszcza w zakresie onkologii - przekazała w komunikacie Joanna Komolka, rzecznik Centrum Onkologii - Instytutu w Warszawie.

Prezesem Federacji Wielospecjalistycznych Centrów Onkologicznych został wybrany prof. Krzysztof Warzocha, dyrektor Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej - Curie oraz Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum