• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Elbląg: szpital i prywatna spółka połączyły siły. Powstanie centrum onkologii

Autor: elblag24.pl/Rynek Zdrowia • • 11 grudnia 2018 09:24

W poniedziałek (10 grudnia) powołano Elbląskie Centrum Onkologii. Stworzyły je wspólnie Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu oraz Nu-Med Grupa S.A. Centrum Radioterapii i Usprawniania.

Elbląg: szpital i prywatna spółka połączyły siły. Powstanie centrum onkologii
Elbląskie Centrum Onkologii stworzą wspólnie dwie placówki Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Obie jednostki będą wspólnie podejmować działania służące wczesnemu wykrywaniu chorób nowotworowych, koordynować obsługę pacjentów, by zapewnić im szybką i kompleksową diagnostykę oraz skojarzone leczenie onkologiczne - informuje elblag24.pl

Jak mówi Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, nowe centrum ma zapewnić mieszkańcom Elbląga oraz otaczających powiatów kompleksową opiekę medyczną z zakresu onkologii, świadczoną m.in. w oparciu o umowy zawierane przez każdą placówkę z NFZ. Z kolei Henryk Niewadzioł, przewodniczący rady nadzorczej Grupy Nu-Med, wyjaśnia, że Elbląskie Centrum Onkologii jest znakiem, który promuje tę inicjatywę w przestrzeni publicznej.

W serwisie elblag24.pl dyrektor Gelert zapowiada, że w najbliższym czasie ruszą prace nad opracowaniem założeń do powstania unitów narządowych.

Więcej: www.elblag24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum