• PATRON HONOROWYpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Do rąk ministra Radziwiłła trafiła petycja ws. gliwickiego Centrum Onkologii

Autor: Dziennik Zachodni, MAK/Rynek Zdrowia • • 18 lutego 2016 17:58

Podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach przedstawiciele śląskich mediów przekazali ministrowi zdrowia Konstantemu Radziwiłłowi petycję do premier ws. usamodzielnienia Centrum Onkologii w Gliwicach. Podpisało ją ponad 15 tys. osób.

Pod petycją, która trafiła do rąk ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła podpisało się ponad 15 tys. osób. Fot. Archiwum

Jak podaje Dziennik Zachodni, reprezentująca gazetę red. Maria Zawała przekazując w czwartek (18 lutego) podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress), zebrane podpisy powiedziała ministrowi zdrowia, że ma nadzieję, iż szef resortu zechce wesprzeć tę inicjatywę.

- To petycja w imieniu wszystkich polskich pacjentów, bo w Gliwicach leczeni są przecież pacjenci z całego kraju - dodała.

Konstanty Radziwiłł, który w środę (17 lutego) przez kilka godzin zwiedzał Centrum Onkologii w Gliwicach - które jest oddziałem Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie - i rozmawiał z jego dyrektorem prof. Leszkiem Miszczykiem przyznał, że jest pod wielkim wrażeniem pracy tego szpitala. Na razie jednak decyzji nie podejmie.

- Musimy jednak zastanowić się,  w jaki sposób podzielić Instytut Onkologii. Zbieramy informacje w tej sprawie - powiedział Konstanty Radziwiłł.

Przyznał, że docierają do niego sprzeczne informacje dotyczące planów ewentualnego uniezależnienia się gliwickiego oddziału od warszawskiej centrali.

- Należy brać pod uwagę różne argumenty, także dotyczące bezpieczeństwa pacjentów oraz działalności naukowej Instytutu. Będziemy to wszystko analizować - podkreślał.

Przypomnijmy, że z apelem do rządu o zgodę na utworzenie Śląskiego Instytutu Onkologii przez wydzielenie Centrum Onkologii w Gliwicach z Instytutu Onkologii w Warszawie wystąpiły śląskie media: Dziennik Zachodni, katowicka Gazeta Wyborcza, Polskie Radio Katowice i TVP3 Katowice. Wspólnie prowadzą akcję "Tak dla śląskiej onkologii".

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum