• PATRON HONOROWYpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Do Katowic przyjadą najlepsi onkolodzy i hematolodzy dziecięcy

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 29 maja 2016 09:47

Na zaproszenie prof. Tomasza Szczepańskiego, kierownika Katedry i Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej SUM, na Śląsk przybędzie 66 renomowanych lekarzy i naukowców.

Najlepsi onkolodzy i hematolodzy dziecięcy z Polski i świata spotkają się w dniach 2-4 czerwca w Katowicach. Wymiana wiedzy i doświadczeń będzie miała miejsce w Muzeum Śląskim. Fot. Andrzej Wawok/PTWP

VIII Zjazd Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej odbędzie się w dniach 2-4 czerwca 2016 r. w Katowicach. Motto przewodnie wydarzenia brzmi ''Od innowacyjnej nauki przez ultranowoczesną diagnostykę do skutecznej terapii''.

W zjeździe udział wezmą najlepsi hematolodzy i onkolodzy z całego świata. Odbędzie się 19 sesji naukowych, w tym 67 wykładów i warsztatów edukacyjnych. Celem zjazdu jest wzmocnienie zainteresowania wokół finansowania i realizacji badań dotyczących hematologii i onkologii dziecięcej. Według założeń ma on wprowadzić świeże spojrzenie na przyszłość, tych często pomijanych dziedzin medycyny.

Po raz pierwszy Zjazd Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej odbędzie się Śląsku. Organizatorzy w ramach promocji regionu zaproszą uczestników m.in. do Łaźni Łańcuszkowej w Sztolni ''Królowa Luiza'' na uroczyste otwarcie, do Kopalni ''Guido'', czy nowej siedziby Muzeum Śląskiego, gdzie będą odbywały się wszystkie warsztaty i wykłady.

Współorganizatorem wydarzenia jest Fundacja Iskierka, gdyż od 2009 r. wspiera finansowo pracę badawczą w zakresie skuteczniejszej diagnostyki w dziedzinie hematologii i onkologii dziecięcej prof. Tomasza Szczepańskiego.

Praca pt.: ''The immunophenotypes of blast cells in B-cell precursor acute lymphoblastic leukemia: How different are they from their normal counterparts?'', która powstała między innymi dzięki wsparciu Fundacji Iskierka, została wybrana najlepszą pracą z zakresu cytometrii klinicznej 2014-2015. Jednym z elementów nagrody była prezentacja pracy na kongresie European Society of Clinical Cell Analysis (ESCCA).

Profesor jest także Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Zjazdu oraz Kierownikiem Katedry i Kliniki Pediatrii Hematologii i Onkologii Dziecięcej, Szpitala Nr 1 w Zabrzu.

Więcej o konferencji: http://onepage.symposionforte.pl/2016,VIIIonkologiadziecieca

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum