• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Częstochowa: I Dzień Profilaktyki Chorób Nowotworowych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 września 2013 18:54

Konsultacje lekarzy specjalistów, bezpłatne badania, wykłady nt. rekonstrukcji piersi oraz żywienia w chorobach nowotworowych - znalazły się w programie organizowanego w sobotę (28 września) dnia profilaktyki.

Częstochowa: I Dzień Profilaktyki Chorób Nowotworowych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Z inicjatywą szerokiej akcji edukacyjnej wyszedł Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP w Częstochowie. Akcja - jak poinformowało biuro prasowe Urzędu Miasta w Częstochowie - ma na celu edukację zdrowotną mieszkańców Częstochowy i okolic.

Wczesna wiedza o zagrożeniu chorobami nowotworowymi oraz ich leczeniu, a przede wszystkim o profilaktyce, spowoduje szybką reakcję pacjenta na niepokojące objawy, lepszą współpracę z lekarzami - informuje urząd.

W sobotę lekarze specjaliści będą prowadzić konsultacje okulistyczne, pulmonologiczne, onkologiczne, hematologiczne, chirurgiczno-onkologiczne oraz z zakresu rehabilitacji. Poradami służyć będą również psycholog i dietetyk kliniczny. Prowadzone będą też warsztaty samobadania piersi, które poprowadzi pielęgniarka z oddziału chirurgii onkologicznej.

Mieszkańcy Częstochowy będą mogli skorzystać również z bezpłatnych badań - spirometrii, ekg, pomiaru cukru we krwi, usg piersi.

W programie akcji znalazły się również wykłady, m.in. na temat profilaktyki, diagnostyki oraz leczenia raka piersi i rekonstrukcji piersi. Jeden z nich będzie poświęcony również żywieniu, które ma ogromne znaczenie w zapobieganiu oraz leczeniu chorób nowotworowych.

Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się m.in. członkinie Stowarzyszenia "Amazonki Częstochowskie", a pracownicy hospicjum przybliżą warunki pomocy, jakiej udzielają chorym w stanie terminalnym.

Udział w akcji zapowiedziało także Regionalne Centrum Krwiodawstwa, które umożliwi chętnym dawcom oddanie krwi oraz uzyskanie wyników badań (bezpłatnie) m.in. na antygen HIV jak również morfologii i grupy krwi.

I Częstochowski Dzień Profilaktyki Chorób Nowotworowych odbędzie się w siedzibie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum