• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PATRON HONOROWYpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Cyklotron w Bronowicach: termin wyboru podwykonawcy został przesunięty na 2 lipca

Autor: rmf24.pl/Rynek Zdrowia • • 11 czerwca 2019 13:15

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu, wybrany jako podwykonawca świadczenia usług dla dzieci w Centrum Cyklotronowym w Krakowie-Bronowicach, w kwietniu br. nie podpisał nowej umowy. "Aktualnie Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej - Curie Oddział w Krakowie ogłosiło kolejny konkurs, termin wyboru podwykonawcy został przesunięty na 2 lipca br." - informuje MZ.

Cyklotron w Bronowicach: termin wyboru podwykonawcy został przesunięty na 2 lipca
Centrum cyklotronowe otworzono w krakowskich Bronowicach 15 października 2015 r. Fot. Materiały prasowe CCB

Resort zdrowia podkreśla, że kontynuacja leczenia dzieci, u których rozpoczęto terapię wiązką protonów, jest zapewniona, zatem nie może być mowy o przerwaniu już rozpoczętego cyklu.

Dyrekcja Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego stoi na stanowisku, że udział w terapii protonowej nie może w tak znacznym stopniu ograniczać podstawowej działalności placówki i wydłużać kolejek. Jak twierdzą lekarze, leczenie małych pacjentów, którzy wymagają znieczulenia ogólnego, jest bardzo trudne.

Konieczne jest dowożenie dzieci do Bronowic kilkadziesiąt razy miesięcznie, z dzieckiem muszą także jechać lekarze i cały czas mu towarzyszyć. Od początku działalności cyklotronu skorzystało z niego jedynie 10 dzieci.

Lekarze uważają, że przy centrum w Bronowicach powinna powstać placówka medyczna, która na miejscu mogłaby się opiekować pacjentami - zaznacza rmf24.pl.

Małopolski NFZ informuje, że na bieżąco monitoruje sytuację z szukaniem nowego podwykonawcy, ale zastrzega, że to zadanie Centrum Onkologii.

Centrum cyklotronowe otworzono w krakowskich Bronowicach 15 października 2015 r. Powstało w ramach dwóch projektów, dofinansowanych z Programu Innowacyjna Gospodarka, o łącznej wartości blisko 300 mln zł. Cyklotron Proteus C-235 waży ponad 200 ton. Jego właścicielem jest Instytut Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie.

Więcej: rmf24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum