• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Chore dzieci z Ukrainy trafiły na oddział onkologii w Kielcach

Autor: oprac. SzB • Źródło: PAP02 marca 2022 15:51

W Kielcach na oddział onkologii przyjmowane są chore dzieci z Ukrainy. Województwo świętokrzyskie bardzo mocno angażuje się pomoc wschodnim sąsiadom.

Chore dzieci z Ukrainy trafiły na oddział onkologii w Kielcach
Chore dzieci z Ukrainy trafiły na oddział onkologii kieleckiego szpitala. Fot: PAP/Wojtek Jargiło
  • W środę - 2 marca - na oddział onkologiczny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach trafiły chore dzieci z Ukrainy
  • Przedstawiciele placówki zdają sobie sprawę, że w najbliższych dniach będą trafiały kolejne osoby zza wschodniej granicy 
  • Województwo świętokrzyskie mocno angażuje się w pomoc ludności ukraińskiej. Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka uruchomi w czwartek poradnię ginekologiczną

Chore dzieci z Ukrainy trafiły na oddział onkologii w Kielcach

Do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach w środę, 2 marca, trafiły chore dzieci z Ukrainy. Przyjęto je na oddział onkologiczny.

- Są to dwuletni chłopiec i siedmioletnia dziewczynka, które do tej pory były leczone z powodu białaczki we lwowskim szpitalu. Teraz dzieci będą leczone na oddziale onkologii i hematologii dziecięcej naszego szpitala - wyjaśniła Anna Mazur-Kałuża, rzeczniczka kieleckiej placówki medycznej. 

Przedstawiciele szpitala zdają sobie sprawę, że będą do nich trafiać kolejne chore dzieci oraz dorośli zza wschodniej granicy. - Wojewódzki Szpital Zespolony to specjalistyczna wieloprofilowa placówka, jesteśmy w stanie zapewnić im pomoc - podkreśliła Anna Mazur-Kałuża. 

Otwarta zostanie poradnia ginekologiczna dla pacjentek z Ukrainy

Województwo świętokrzyskie mocno angażuje się w pomoc ukraińskim pacjentom. Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka zapowiedziało, że w czwartek, 3 marca, uruchomi dla pacjentek poradnię ginekologiczną. Do pracy zgłosiły się chętne osoby, które dobrze znają język ukraiński oraz rosyjski. 

- Pacjentki, które do nas się zgłoszą, nie będą pewnie miały dokumentacji medycznej z poprzedniego leczenia, dlatego kwestia przeprowadzenia odpowiedniego wywiadu będzie tutaj niezwykle ważna" - powiedział Rafał Szpak, dyrektor placówki. 

Poradnia ma być czynna w czwartki od godziny ósmej rano. - Oczywiście, jeśli osoby będą wymagały hospitalizacji czy zabiegów, również je zapewnimy -  zaznaczył dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka. 

Ponadto w Szpitalu Kieleckim św. Aleksandra przy poradni Neonatologicznej zorganizowano Centrum Pomocy Noworodkom z Ukrainy. Dzieci mają tam zapewnioną pełną opiekę. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum