×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Centrum Onkologii wstrzymuje przyjęcia na ginekologię. 11 osób ma koronawirusa

Autor: oprac. JPP • Źródło: Rynek Zdrowia, Świętokrzyskie Centrum OnkologiiOpublikowano: 25 stycznia 2022 12:35

Do 28 stycznia wstrzymane zostały przyjęcia pacjentów do Kliniki Onkologii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Powodem jest ognisko koronawirusa. Zakażenia potwierdzono u ośmiu pacjentek i trzech pracowników.

Centrum Onkologii wstrzymuje przyjęcia na ginekologię. 11 osób ma koronawirusa
Centrum Onkologii wstrzymuje przyjęcia na ginekologię. 11 osób ma koronawirusa Fot. AdobeStock

Centrum Onkologii wstrzymuje przyjęcia na ginekologię. Powodem ognisko koronawirusa

- Do 28 stycznia do czasu wygaszenia ogniska epidemiologicznego wstrzymane są przyjęcia nowych pacjentów do leczenia stacjonarnego w Klinice Ginekologii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii ze względu na potwierdzone zakażenia wirusem SARS-CoV-2 - poinformowała placówka. Przyjęcia wstrzymano 24 stycznia.

Jak dodaje poradnia Ginekologiczna oraz wszystkie poradnie, kliniki, działy i zakłady Świętokrzyskiego Centrum Onkologii pracują w trybie normalnym.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono - jak wskazuje ŚCO - u ośmiu pacjentek i trzech osób z personelu Kliniki Ginekologii.

- W pomieszczeniach kliniki została przeprowadzona dezynfekcja, wdrożono procedury bezpieczeństwa epidemiologicznego – zgodnie z zaleceniami Zespołu Kontroli Zakażeń ŚCO,  powiadomione zostały służby sanitarne. Zakażone osoby (pacjentki oraz pracownicy) zostały skierowane na izolację domową - informuje lecznica.

ŚWC poza Kliniką Ginekologii pracuje normalnie

Jak podkreślają przedstawiciele szpitala poradnia ginekologiczna pracuje w normalnym trybie, u pracowników delegowanych do tej poradni codziennie rano przed podjęciem pracy wykonywane są testy w kierunku wirusa SARS-CoV-2.

- Przypominamy wszystkim o obowiązku zasłaniania nosa i ust maseczkami w przestrzeni i budynkach użyteczności publicznej (sklepy, placówki ochrony zdrowia, urzędy, placówki kultury, kościoły) a także w transporcie publicznym oraz o częstym myciu lub dezynfekowaniu rąk i utrzymywaniu dystansu 2 m od innych osób - dodają medycy.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum