• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

CAREFOR wzywa UE do ochrony niezależnych badań naukowych

Autor: centrumprasowe.pap.pl/Rynek Zdrowia • • 04 sierpnia 2017 12:35

W artykule opublikowanym w ESMO Open, trzy czołowe europejskie organizacje zajmujące się walką z nowotworami zwróciły się z prośbą do UE o szybkie zwiększenie wsparcia dla niezależnych badań naukowych na rzecz pacjentów cierpiących na raka

CAREFOR wzywa UE do ochrony niezależnych badań naukowych
CAREFOR wzywa UE do ochrony niezależnych badań naukowych. Fot. mslgroup.com

Zdaniem Rolfa Stahela, byłego prezesa ESMO (organizacja z branży onkologii klinicznej, zrzeszająca 16 tys. członków z 130 krajów świata) i współzałożyciela CAREFOR (Forum na rzecz klinicznych badań naukowych nad chorobami nowotworowymi) niezależne badania naukowe są zagrożone z powodu braku funduszy i odpowiednich przepisów.

Problemami, jakimi CAREFOR chce zainteresować instytucje UE jest wdrożenie odpowiednich przepisów z zakresu badań klinicznych i ochrony danych. Wskazuje także na potrzebę finansowania niezależnych badań, czy stworzenia warunków do współpracy akademickiej. Stahel wzywa także do stworzenia wspólnej unijnej bazy danych uwzgledniającej wszystkie badania kliniczne prowadzone w Europie.

Oprócz tego, najważniejszymi kwestiami poruszonymi w liście CAREFOR, są: koszty leczenia pacjentów nowotworowych, potrzeba niezależnych, wspólnych i wysokiej jakości biobanków, przyjęcie nowych metodyk w zakresie opracowywania dowodów naukowych oraz oceny, wykorzystywania i ochrony danych w formie elektronicznej na temat pacjentów.

Więcej: centrumprasowe.pap.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum