• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Białystok: ruszyła poradnia psychologiczna w centrum onkologii

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 02 stycznia 2019 16:45

W Białostockim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie osoby dorosłe mogą już korzystać ze świadczeń poradni psychologicznej. Umowa z Podlaskim OW NFZ obowiązuje od 1 stycznia 2019 r. do 31 grudnia 2023 r.

Białystok: ruszyła poradnia psychologiczna w centrum onkologii
Na zdjęciu od lewej: psychoterapeuta Ewa Bida, psycholog kliniczny Małgorzata Rymarska i koordynator poradni, psycholog, psychoterapeuta Anna Saniukiewicz. Fot. Materiały prasowe

Jak informuje BCO, poradnia powstała z myślą o dostarczeniu profesjonalnej pomocy z zakresu psychologii, psychologii diagnostycznej, psychoterapii indywidualnej/grupowej/rodzinnej oraz oferuje sesje wsparcia społecznego.

Zadaniem poradni psychologicznej jest przede wszystkim pomaganie ludziom w uporaniu się z rozmaitymi sytuacjami, z którymi sami nie dają  sobie rady  oraz tym, którzy chcą przeżyć swoje życie  w sposób bardziej świadomy i satysfakcjonujący.

Zdarza się, że  już jedna wizyta i przeprowadzona podczas niej konsultacja przynoszą  dobre rezultaty. Czasami jednak problem, z którym pacjent zgłasza się do poradni psychologicznej, okazuje się zdecydowanie bardziej złożony i wymaga dłuższego czasu pracy z pacjentem.

W takiej sytuacji może się okazać potrzeba skorzystania z całego cyklu wizyt u specjalisty. Terapia jest więc drugim, obok udzielania konsultacji, zadaniem poradni psychologicznych.

By dostać się do poradni potrzebne jest skierowanie, które wystawione może być przez zasadniczo dowolnego lekarza - do poradni może pacjenta skierować lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, lekarz rodzinny czy np. psychiatra.

Rejestracja znajduje się w budynku BCO wejście od ul. Warszawskiej  i pod nr tel.: 85 6646729  oraz 85 6646789.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum