• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Białystok: pierwszy w Polsce certyfikowany nauczyciel ginekologii onkologicznej

Autor: Radio Akadera/Rynek Zdrowia • • 07 listopada 2019 13:41

Ginekolog z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, doc. Paweł Knapp został mianowany certyfikowanym nauczycielem ginekologii onkologicznej Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (ESGO). To pierwszy Polak uznany przez europejskie towarzystwo za dedykowanego nauczyciel z ginekologii onkologicznej.

Białystok: pierwszy w Polsce certyfikowany nauczyciel ginekologii onkologicznej
Fot. Fotolia

ESGO jest europejską organizacją, która skupia ponad trzy tysiące lekarzy i naukowców z 30 krajów zajmujących się badaniem, zapobieganiem i leczeniem nowotworów złośliwych narządu rodnego. Towarzystwo wyznacza standardy w zakresie kształcenia specjalistów, organizuje konferencje, szkolenia wiele imprez edukacyjnych, warsztatów oraz zapewnia swoim członkom granty podróżne.

Organizacja certyfikuje zarówno nauczycieli, jak też ośrodki szkolące, jeśli spełniają one odpowiednie standardy.

Doc. Knapp otrzymał certyfikat podczas odbywającego się w dniach 2-5 listopada w Atenach XXI kongresu ESGO. Certyfikat to potwierdzenie, że specjalista posiada wiedzę, leczy według najnowszych europejskich standardów i może być mentorem dla innych. Wyróżniony lekarz podkreśla, że teraz zamierza podjąć starania, aby stosowny certyfikat ESGO otrzymało Uniwersyteckie Centrum Onkologii. Jeśli to się uda, szpital zostanie ośrodkiem, w którym będą się mogli kształcić lekarze np. z Europy Środkowej czy Wschodniej.

Specjalista dwa lata temu jako pierwszy Polak został wybrany do zarządu głównego Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (ESGO).

Dr hab. Paweł Knapp od początku swojej pracy zawodowej jest związany z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Białymstoku. Od dwóch lat kieruje ośrodkiem zajmującym się leczeniem pacjentek z nowotworami ginekologicznymi (najpierw był to Pododdział Ginekologii Onkologicznej, a od marca tego roku przekształcony w Uniwersyteckie Centrum Onkologii).

Więcej: akadera.bialystok.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum