• PATRON HONOROWYpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Białystok: BCO dzięki 3,5 mln zł wsparcia od resortu zyskało nowy sprzęt

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 07 marca 2018 13:20

Prawie 3,5 mln zł - taką kwotę w formie dotacji na zakup sprzętu medycznego przekazało Ministerstwo Zdrowia Białostockiemu Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie. Dzięki wsparciu finansowemu BCO zakupiło najnowocześniejszy aparat USG z wyposażeniem dodatkowym oraz dwa cyfrowe aparaty ultrasonograficzne.

Nowoczesny sprzęt to pierwszy krok w drodze do uzyskania certyfikatu i powstania jedynej na Podlasiu jednostki Breast Cancer Unit. Fot. Materiały prasowe

Jak informuje Białostockie Centrum Onkologii, aparaty doposażyły Pracownię USG oraz Pracownię Tomografii Komputerowej BCO.

Mobilny aparat rentgenowski z detektorem cyfrowym dedykowany do śródoperacyjnej radiografii tkanek, funkcjonalność tomosyntezy wraz z wyposażeniem dodatkowym (672 150,00 zł), videorektoskop operacyjny (69 919,29 zł) oraz aparat do detekcji węzła wartownika (86 000,00 zł) zasiliły Blok Operacyjny Centrum.

Ultrasonograf wraz z wyposażeniem o wartości 205 000,00 zł trafił na Oddział Ginekologii Onkologicznej, system do biopsji próżniowej piersi gruboigłowej (37 800,00 zł) na Oddział Chirurgii Onkologicznej oraz aplikatory ginekologiczne (195 480,00 zł) i aplikatory do brachyterapii piersi (251 969,40 zł) do Pracowni Brachyterapii HDR.

- Nasze Centrum podjęło pierwsze kroki w drodze do uzyskania certyfikatu i powstania jedynej na Podlasiu jednostki Breast Cancer Unit. To z pewnością przyszłość skutecznego diagnozowania i leczenia raka piersi - mówiła w czasie briefingu z udziałem wiceminister zdrowia Katarzyny Głowali, dyrektor BCO Magdalena Joanna Borkowska.

- Dzięki pomocy finansowej ze strony Ministerstwa Zdrowia doposażyliśmy szpital w najnowocześniejszy asortyment, który z pewnością pomoże nam w organizacji kompleksowych usług medycznych dla naszych pacjentek oraz zsynchronizowaniu pracy onkologa i chirurga - dodała.

Ideą projektu jest maksymalne skrócenie czasu od pierwszej konsultacji lekarskiej do ustalenia rozpoznania i rozpoczęcia leczenia. Proces diagnostyczny ma się odbywać w jednym budynku, docelowo nawet w trakcie jednej wizyty, podczas której zostaną wykonane niezbędne badania i odbędą się konsultacje specjalistyczne.

Aby uzyskać akredytację, ośrodek musi wykazać się m.in. odpowiednią liczbą wykonywanych badań i zabiegów, a pracujący w nim specjaliści doświadczeniem w leczeniu czy diagnostyce raka piersi. Certyfikat jest przyznawany przez prestiżowe Senological International Society (SIS).

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum