• PATRON HONOROWYpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Białostockie Centrum Onkologii: nie odwołujemy przyjęć

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 kwietnia 2020 07:11

Białostockie Centrum Onkologii poinformowało w niedzielę w komunikacie, że mimo obecnej ogólnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa, nie odwołuje planowych przyjęć pacjentów, planowano odbywa się również chemioterapia.

By wejść do szpitala, pacjenci przechodzą najpierw wstępną kwalifikację Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

"Pacjenci, którzy rozpoczęli napromienianie/radioterapię są leczeni zgodnie z planem. Podobnie w przypadku osób, które otrzymują chemioterapię. W dalszym ciągu wykonujemy badania diagnostyczne, scyntygrafię czy PET. Odbywają się także planowe zabiegi" - poinformował szpital w komunikacie rozesłanym do mediów.

Białostockie Centrum Onkologii jest jednym specjalistycznym szpitalem onkologicznym w Podlaskiem.

Placówka podała, że w związku z tym, że koronawirus jest szczególnie groźny dla pacjentów onkologicznych, w ciągu ostatnich tygodni o połowę zmniejszono liczbę pacjentów przyjmowanych w poradniach. Przed epidemią było to ok. 500 chorych.

Szpital przypomniał, że do budynków mogą wchodzić tylko ci pacjenci, którzy byli wcześniej umówieni na wizytę; tylko w wyjątkowych przypadkach z pacjentem może wejść do szpitala jedna osoba. Lekarze z placówki udzielają też porad telefonicznie, wystawiane są e-recepty czy e-zwolnienia, jeśli zachodzi taka potrzeba.

"Apelujemy do pacjentów, by przed wizytą skontaktowali się z nami telefonicznie. W tym celu uruchomiliśmy dodatkowe numery (telefonów) - podało w niedzielę Białostockie Centrum Onkologii. Szczegółowa lista numerów tych telefonów jest dostępna na stronie szpitala oraz ma profilach w mediach społecznościowych BCO. Placówka przypomina też pacjentom, którzy chcą zgłosić się do szpitala pierwszy raz, by zrobili to za pośrednictwem infolinii: 85 66 46 888.

By wejść do szpitala, pacjenci przechodzą najpierw wstępną kwalifikację, która odbywa się w specjalnym namiocie, przed budynkiem BCO. Pomagają w tym żołnierze 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W mierzeniu temperatury pacjentów wykorzystywana jest także udostępniona przez Politechnikę Białostocką kamera termowizyjna.

"W sprawnej organizacji i kierowaniu ruchem pacjentów na terenie BCO pomagają nam także wolontariusze z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Cieszymy się z tej owocnej współpracy, która w znacznym stopniu odciąża personel szpitala i zwiększa bezpieczeństwo pacjentów i pracowników BCO" - poinformowało BCO w komunikacie przesłanym przez rzeczniczkę szpitala Monikę Mróz.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum