• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Bartosz Arłukowicz odwiedził poznańskie Amazonki

Autor: RZ/Rynek Zdrowia • • 19 maja 2015 09:54

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz wraz z wiceministrem Piotrem Warczyńskim oraz dyrektor Departamentu Analiz i Strategii MZ Barbarą Więckowską wzięli udział w debacie dotyczącej sytuacji pacjentek z nowotworem piersi w Polsce.

Bartosz Arłukowicz odwiedził poznańskie Amazonki

Dyskusję zorganizowano z inicjatywy Krystyny Wechmann, prezes Federacji Stowarzyszeń ”Amazonki” w poniedziałek (18 maja) w poznańskiej siedzibie tej organizacji. Wziął w niej udział także prezes Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych Szymon Chrostowski.

Minister zdrowia zapowiedział, że pacjentki, które zachorowały przed wprowadzeniem pakietu onkologicznego będą otrzymywały karty DILO. Arłukowicz podkreślił, że kobiety z podejrzeniem raka piersi nie mogą czekać zbyt długo na rozpoczęcie leczenia, gdyż grozi to pogorszeniem rokowania i utratą szansy na całkowite wyzdrowienie.

Szef resortu zdrowia odniósł się również do postulatów środowiska Amazonek dotyczących wprowadzenia wielodyscyplinarnych ośrodków leczenia raka piersi. Oznajmił, że w Ministerstwie Zdrowia rozpoczęły się prace nad wprowadzeniem rozporządzenia dotyczącego wdrożenia wielodyscyplinarnych ośrodków leczenia raka piersi w kraju.

Jak informują nas organizatorzy spotkania, pozostałe zgłaszane przez Amazonki postulaty (dotyczące profilaktycznej mastektomii i leczenia zaawansowanego raka piersi) będą rozpatrywane w zespołach polityki lekowej i Departamencie Analiz i Strategii w Ministerstwie Zdrowia. Bartosz Arłukowicz zadeklarował także ponowne przeanalizowanie problemu, czy zgłoszone przez Amazonki propozycje mogą być rozpatrywane w trybie procedury refundacyjnej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum