• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Bartosz Arłukowicz: nie będzie resetu pakietu onkologicznego

Autor: tvn24.pl/Rynek Zdrowia • • 27 lutego 2015 22:12

Pakiet onkologiczny trzeba zresetować - ocenił prof. Jacek Jassem, kierownik Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w piątek (27 lutego) podczas wieczornej "Debaty Faktów" na antenie TVN24.

Bartosz Arłukowicz: nie będzie resetu pakietu onkologicznego
Fot. PTWP

W opinii lekarzy uczestniczących w debacie pakiet onkologiczny jest biurokratycznym tworem i należy go zmienić, ponieważ generuje kolejki i papierologię. Tymczasem resort zdrowia nie reaguje na sugestie lekarzy co do zmiany niektórych rozwiązań.

Zdaniem prof. Jassema pakiet jest kolejnym przykładem "nadregulacji prawa". Specjalista wskazywał, że pakiet należy zresetować: zostawić 5 lub 10 proc., czyli to, co musi być załatwione ustawą, a resztę "dać ludziom" do zrealizowania, oczywiście monitorując ich poczynania.

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz uważa natomiast, że na ocenę pakietu przyjdzie czas - pacjenci nie zakończyli jeszcze pierwszego cyklu diagnozy. Jak przypomniał w debacie, na razie wystawiono 63 tysiące kart, miało miejsce 9 tysięcy konsyliów, 5 tysięcy pacjentów ma postawioną diagnozę.

Minister zaznaczył jednak, że nad pakietem cały czas należy pracować. O resecie nie może być jednak mowy.

Więcej: http://www.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum