• PATRON HONOROWYpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

ATTIS i Szpital Bródnowski połączyły siły. Marszałek woj. mazowieckiego: to nowy początek dla obu spółek

Autor: oprac. KM • Źródło: Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie03 stycznia 2022 15:15

Połączenie Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjnego i Medycyny Pracy ATTIS i Szpitala Bródnowskiego to dla spółek nowy początek - ocenia marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik.

Fot. Mazovia.pl
  • Centrum ATTIS i Mazowiecki Szpital Bródnowski połączyły siły
  • Celem fuzji jest zapewnienie pacjentom wysokiego poziomu opieki oraz "zintegrowane i wzajemne uzupełnianie się" - ocenia marszałek woj. mazowieckiego
  • Połączenie spółek daje także nowy początek działającemu w centrum i zarazem jednemu z najnowocześniejszych w kraju Zakładowi Onkologii Kobiecej

– Placówka nie została włączona do tzw. „sieci szpitali”, co niestety wpłynęło na znaczne zmniejszenie oferowanych przez nią świadczeń. To z kolei odbija się na pacjentach. Swojej działalności nie mógł także rozwijać utworzony z myślą o pacjentkach onkologicznych nowoczesny, w pełni wyposażony i oferujący kompleksową opiekę Zakład Onkologii Kobiecej. Liczymy, że to rozwiązanie zakończy patową sytuację, która trwa od kilku lat - mówi marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, cytowany w komunikacie prasowym.

Mazowieckie placówki z bogatym zapleczem

Centrum ATTIS Sp. z o.o. ma zarejestrowanych 128 łóżek, ale nie wykorzystuje części z nich. Członek zarządu woj. mazowieckiego Elżbieta Lanc przypomina, że województwo rozmawiało z NFZ o włączeniu placówki do sieci szpitali i finansowaniu leczenia w Zakładzie Onkologii Kobiecej. Ale mazowiecki oddział Funduszu dał decyzję odmowną. Fuzja placówki ze Szpitalem Bródnowskim umożliwi rozwój centrum i umożliwi lepsze opiekowanie się pacjentami poprzez danie im dostępu do hospitalizacji, leczenia ambulatoryjnego, rehabilitacji medycznej i podstawowej opieki zdrowotnej.

Na kanwie kontraktu z mazowieckim NFZ-em ATTIS świadczy opiekę w zakresie leczenia szpitalnego m.in. chorób wewnętrznych, okulistyki i chirurgii ogólnej. Do 30 czerwca br. szpital obowiązują ponadto kontrakty na rehabilitację leczniczą, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, leczenie stomatologiczne i profilaktyczne programy zdrowotne.

ATTIS w końcu wykorzysta potencjał medyczny

ATTIS dzięki fuzji ze Szpitalem Bródnowskim będzie mogło postawić zwłaszcza na rozwój części zabiegowej, jak i potencjału ambulatoryjnego do opieki nad pacjentem przed i po zabiegu. Wykorzysta również oddział rehabilitacji stacjonarnej. Fuzja jest "na rękę" także szpitalowi, który zoptymalizuje bazę diagnostyczną, w tym: Zakład Diagnostyki Obrazowej, Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej, aptekę azpitalną czy sterylizatornię.

Złączenie placówek pozwoli również zracjonalizować koszty administracyjne. Placówki będą mogły zgromadzić oszczędności z tytułu wspólnych zakupów usług zewnętrznych czy leków i wyrobów medycznych.

Nowy początek dla Zakładu Onkologii Kobiecej

– W zakładzie przygotowanych jest 28 łóżek chirurgii onkologicznej, 10 łóżek ginekologii onkologicznej i 6 onkologii klinicznej i chemioterapii. Szpital bródnowski posiada umowę z MOW NFZ na położnictwo i ginekologię – hospitalizację III poziom referencyjny – pakiet onkologiczny. Udzielanie świadczeń w ramach części tego kontraktu w Centrum ATTIS pozwoli na poszerzenie dostępności do świadczeń oraz wykorzystanie infrastruktury Zakładu Onkologii Kobiecej - mówi, cytowany w informacji prasowej Krzysztof Strzałkowski, przewodniczący sejmikowej komisji zdrowia i polityki społecznej.

Prezes ATTIS Teresa Bogiel podkreśla, że połączenie spółek umożliwi optymalizację wspólnej oferty realizowanych świadczeń i pozwoli ją poszerzyć. – Jednym z nadrzędnych zadań, jakie będą stały przed szpitalem bródnowskim w kontekście rozwoju obu jednostek będzie rozszerzenie zakresu świadczeń onkologicznych - mówi.

Szansa na prężny rozwój ATTIS

Dla ATTIS oznacza to punkt wyjścia do działań w zakresie chorób wewnętrznych w części hospitalizacyjnej i onkologii - w części hospitalizacji zabiegowej. Centrum będzie realizować także świadczenia z zakresu ortopedii jednodniowej, chirurgii jednodniowej i neurochirurgii kręgosłupa.

Centrum działałoby także w części hospitalizacji zachowawczej, realizując świadczenia z zakresu rehabilitacji pozabiegowej i ogólnostacjonarnej. Z kolei ambulatoryjnie działałyby poradnie: chirurgiczna onkologiczna, urologiczna i urologiczno-onkologiczna oraz ortopedyczna „pilna”. Centrum świadczyłoby także usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej.

Zobacz też: Niedzielski o reformie szpitali w Polsce: ten dzień zapisze się w historii szpitalnictwa

Gorąca dyskusja nad planowaną rewolucją w szpitalnictwie. "Minister nie poszedł za ciosem"

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum