• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

90-lecie Narodowego Instytutu Onkologii. 27 maja konferencja naukowa

Autor: oprac. MCD • Źródło: Rynek Zdrowia27 maja 2022 09:00

Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie obchodzi w tym roku 90. urodziny. Z tej okazji na piątek, 27 maja, zaplanowana została konferencja naukowa, a w sobotę odbędzie się impreza towarzysząca obchodom Studenckie OnkoForum 2022.

90-lecie Narodowego Instytutu Onkologii. 27 maja konferencja naukowa
W tym roku Narodowy Instytut Onkologii świętuje swoje 90-lecie Fot. Narodowy Instytut Onkologii/Facebook
  • W tym roku Narodowy Instytut Onkologii obchodzi 90-lecie istnienia
  • Z tej okazji 26 maja pracownicy Instytutu uhonorowani zostali odznaczeniami państwowymi. Uroczystość odbyła się na Zamku Królewskim 
  • Na piątek, 27 maja, zaplanowana została konferencja naukowa, a dzień później odbędzie się impreza towarzysząca obchodom Studenckie OnkoForum 2022

90 lat Narodowego Instytutu Onkologii

Konferencja naukowa poświęconą onkologii w Polsce uświetni tegoroczne obchody 90-lecia Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie.

Uroczystości rozpoczęły się już 26 maja - na Zamku Królewskim wręczeniem  odznaczeń państwowych. Za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju onkologii i ochrony zdrowia Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski uhonorowany został prof. Andrzej Kawecki. Na 27 maja zaplanowana została międzynarodowa konferencja naukowa. 

Konferencja i Studenckie OnkoForum

Sobotnia konferencja naukowa rozpocznie się o godz. 11, a wśród prelegentów znaleźli się także zagraniczni goście. 

Naukowcy podczas swoich wystąpień przedstawią najważniejsze aspekty rozwoju badań naukowych i lecznictwa onkologicznego w Polsce.

Konferencja odbędzie się w formie hybrydowej. Całość będzie transmitowana na kanale Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie w serwisie YouTube.

Wcześniej, bo o godz. 10 - w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym NIO - zaplanowano konferencję prasową, która będzie okazją do podsumowań oraz porozmawiania o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Narodowego Instytutu Onkologii. Wezmą w niej udział m.in. prof. dr hab. n. med. Jan Walewski, dyrektor warszawskiej placówki czy prof. dr hab. n. med. Andrzej Kawecki, zastępca dyrektora ds. klinicznych.

Z kolei ostatniego dnia obchodów, 28 maja, odbędzie się impreza towarzysząca uroczystościom, a mianowicie Studenckie OnkoForum 2022, podczas którego studenci i młodzi naukowcy będą mieli okazję zaprezentować wyniki swoich badań naukowych dotyczących tematyki onkologicznej czy posłuchać wykładów zaproszonych gości.

Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie jest największą placówką onkologiczną w Polsce. Wywodzi się z Instytutu Radowego, założonego w 1932 roku z inicjatywy Marii Skłodowskiej-Curie. Jest największą placówką onkologiczną w Polsce. 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum