KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Żywiec. Szpital z nowym oddziałem kardiologii i kontraktem z NFZ

OPRAC. MP • Źródło: RYNEK ZDROWIA

Szpital w Żywcu uruchomił Oddział Kardiologiczny z Pracownią Hemodynamiki, Elektroterapii i Elektrofizjologii. Nowy oddział ma kontrakt z NFZ.

Dodano: 19 sierpnia 2021, 05:10 Aktualizacja: 19 sierpnia 2021, 07:46
  •  Nowy oddział Szpitala Żywiec to kardiologia z pracownią hemodynamiki, elektroterapii i elektrofizjologii
  • Na oddziale będą wykonywane zabiegi m.in. udrażniania i poszerzania tętnic wieńcowych (koronarografia, angioplastyka wieńcowa, FFR, IVUS)
  • Najważniejszym zadaniem pracowni hemodynamicznej jest zabezpieczenie pacjentów ze świeżym zawałem serca
  • Pacjenci oddziału, po przebytym zawale serca, mogą korzystać z refundowanego przez NFZ programu Kompleksowej Opieki Specjalistycznej KOS-Zawał

Nowy oddział szpitala w Żywcu to kardiologia

Szpital Żywiec powiększył się o nowy oddział. Otwarta pod koniec września ubiegłego roku placówka właśnie zainaugurowała działalność Oddziału Kardiologicznego z Pracownią Hemodynamiki, Elektroterapii i Elektrofizjologii.

- Choroby serca należą do tych najczęściej występujących, dlatego oddziału kardiologicznego nie mogło zabraknąć w naszym szpitalu - mówi Małgorzata Świątkiewicz, dyrektor lecznicy.

Nowo otwarty oddział wyposażony jest w salę zabiegową hemodynamiki, gdzie wykonywane są zabiegi udrażniania i poszerzania tętnic wieńcowych (koronarografia, angioplastyka wieńcowa, FFR, IVUS).

- Powyższe zabiegi są wykonywane 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu - zapewnia dr Marcin Dębiński, ordynator oddziału.

- Oprócz tego posiadamy pracownię elektrokardiologii oraz elektrofizjologii, w których wykonywane są zabiegi m.in. wszczepienia rozruszników serca oraz ablacji zaburzeń rytmu serca - wyjaśnia dr Dębiński.

Z zawałem serca teraz pomoc i w Żywcu 

Najważniejszym zadaniem pracowni hemodynamicznej jest zabezpieczenie pacjentów ze świeżym zawałem serca.

- Oferujemy naszym chorym najlepszy sposób leczenia poprzez szybką interwencję udrażniając zamkniętą tętnicę i zatrzymując postęp martwicy mięśnia sercowego - opisuje dr Marek Król, kierownik Pracowni Hemodynamiki, Elektroterapii i Elektrofizjologii.

Pacjenci oddziału, po przebytym zawale serca, mogą korzystać z refundowanego przez NFZ programu Kompleksowej Opieki Specjalistycznej KOS-Zawał, który zapewnia im pomoc medyczną i rehabilitację kardiologiczną przez 12 miesięcy od zdarzenia.

Jak informuje lecznica, z okazji otwarcia oddziału, szpital otrzymał od Powiatu Żywieckiego 150 tys. zł na doposażenie placówki.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU