Żywiec. Szpital z nowym oddziałem kardiologii i kontraktem z NFZ
Szpital w Żywcu uruchomił Oddział Kardiologiczny z Pracownią Hemodynamiki, Elektroterapii i Elektrofizjologii. Nowy oddział ma kontrakt z NFZ.
- Nowy oddział Szpitala Żywiec to kardiologia z pracownią hemodynamiki, elektroterapii i elektrofizjologii
- Na oddziale będą wykonywane zabiegi m.in. udrażniania i poszerzania tętnic wieńcowych (koronarografia, angioplastyka wieńcowa, FFR, IVUS)
- Najważniejszym zadaniem pracowni hemodynamicznej jest zabezpieczenie pacjentów ze świeżym zawałem serca
- Pacjenci oddziału, po przebytym zawale serca, mogą korzystać z refundowanego przez NFZ programu Kompleksowej Opieki Specjalistycznej KOS-Zawał
Nowy oddział szpitala w Żywcu to kardiologia
Szpital Żywiec powiększył się o nowy oddział. Otwarta pod koniec września ubiegłego roku placówka właśnie zainaugurowała działalność Oddziału Kardiologicznego z Pracownią Hemodynamiki, Elektroterapii i Elektrofizjologii.
- Choroby serca należą do tych najczęściej występujących, dlatego oddziału kardiologicznego nie mogło zabraknąć w naszym szpitalu - mówi Małgorzata Świątkiewicz, dyrektor lecznicy.
Nowo otwarty oddział wyposażony jest w salę zabiegową hemodynamiki, gdzie wykonywane są zabiegi udrażniania i poszerzania tętnic wieńcowych (koronarografia, angioplastyka wieńcowa, FFR, IVUS).
- Powyższe zabiegi są wykonywane 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu - zapewnia dr Marcin Dębiński, ordynator oddziału.
- Oprócz tego posiadamy pracownię elektrokardiologii oraz elektrofizjologii, w których wykonywane są zabiegi m.in. wszczepienia rozruszników serca oraz ablacji zaburzeń rytmu serca - wyjaśnia dr Dębiński.
Z zawałem serca teraz pomoc i w Żywcu
Najważniejszym zadaniem pracowni hemodynamicznej jest zabezpieczenie pacjentów ze świeżym zawałem serca.
- Oferujemy naszym chorym najlepszy sposób leczenia poprzez szybką interwencję udrażniając zamkniętą tętnicę i zatrzymując postęp martwicy mięśnia sercowego - opisuje dr Marek Król, kierownik Pracowni Hemodynamiki, Elektroterapii i Elektrofizjologii.
Pacjenci oddziału, po przebytym zawale serca, mogą korzystać z refundowanego przez NFZ programu Kompleksowej Opieki Specjalistycznej KOS-Zawał, który zapewnia im pomoc medyczną i rehabilitację kardiologiczną przez 12 miesięcy od zdarzenia.
Jak informuje lecznica, z okazji otwarcia oddziału, szpital otrzymał od Powiatu Żywieckiego 150 tys. zł na doposażenie placówki.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
POLECAMY W PORTALU
-
Skończyło się opłacanie składki zdrowotnej z budżetu państwa. Weszły ważne zmiany
-
Zmiany w zapisach do przychodni, poradni i szpitali. Nowe zasady rejestracji to rewolucja
-
Do tych lekarzy skierowanie nie jest wymagane. Wystarczy zapisać się na wizytę
-
Jakie jest prawidłowe stężenie glukozy we krwi. Normy glikemii w nowych wytycznych konsultantów krajowych
-
Nowe opłaty za sanatorium na NFZ. Koniec tanich pokoi
-
W tych sytuacjach receptę wystawi farmaceuta. Zasady są jednoznaczne