KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Zabrze: rusza XXVI Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna

Autor: PAP/RYNEK ZDROWIA

Zabrze: rusza XXVI Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna
Prof. Mariusz Gąsior; FOT. PTWP

XXVI Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna - jedno z największych w Polsce spotkań poświęconych postępom w rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca, płuc i naczyń - odbędzie się w Zabrzu od 4 do 7 czerwca.

Dodano: 03 czerwca 2019, 15:29 Aktualizacja: 03 czerwca 2019, 15:29

Wydarzeniu towarzyszą XX Jubileuszowe Warsztaty Kardiologii Inwazyjnej oraz III Warsztaty Echokardiografii, organizowane przez Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, a także - po raz pierwszy - Kongres Pacjentów z Niewydolnością Serca. Miejscem wykładów będzie zabrzańskie Multikino, a bezpośrednie transmisje zabiegów przeprowadzane będą z Pracowni Hemodynamiki i Pracowni Echokardiografii Śląskiego Centrum Chorób Serca.

Jak informują gospodarze konferencji - jej przewodniczący prof. Mariusz Gąsior i dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca prof. Marian Zembala - tegoroczne spotkanie będzie przebiegało pod hasłem "Od wytycznych i nowych technologii do codziennej praktyki", a udział w nim weźmie wielu wybitnych specjalistów z długoletnim doświadczeniem klinicznym w zakresie leczenia chorób serca, płuc i naczyń.

Podczas Warsztatów Echokardiograficznych planowane są ciekawe przekazy na żywo z badań przezklatkowych i przezprzełykowych, a Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej będą dla lekarzy okazją do pogłębienia wiedzy o rotablacji, technologiach wewnątrzwieńcowych oraz interwencjach dużego ryzyka.

Niewydolność serca stanowi dzisiaj jedno z największych wyzwań współczesnej medycyny - w Polsce choruje na nią blisko 1 mln osób. I Kongres Pacjentów z Niewydolnością Serca, odbędzie się w środę, ma mieć charakter debaty, w której role wykładowców przypadną samym pacjentom i ich rodzinom, na co dzień zmagającymi się z problemami związanymi z chorobą.

Chodzi m.in. o częste zaostrzenia choroby i pobyty w szpitalu, konieczność radzenia sobie z niepełnosprawnością, czy depresją. Do udziału w debacie zaproszono ekspertów z różnych dziedzin, którzy podpowiedzą, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach i wyjaśnią jakie kroki podejmować, żeby niewydolność serca stała się mniejszym utrapieniem - zapowiadają organizatorzy.

W 2018 r. w zabrzańskiej konferencji wzięło udział 1700 uczestników.

Anna Gumułka (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU