• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Ważny lek nie do kupienia w aptekach. Zamiennika brak. Pacjenci mają problem

Autor: oprac. SzB • Źródło: gdziepolek.pl, Rynek Zdrowia30 czerwca 2022 15:00

Ważny lek stosowany m.in. w leczeniu nadciśnienia tętniczego czy zaburzeń rytmu serca, praktycznie zniknął z aptek. Zapas w hurtowniach się wyczerpał, a nowe dostawy nie są planowane. Niestety preparat nie ma zamienników.

Ważny lek nie do kupienia w aptekach. Zamiennika brak. Pacjenci mają problem
Lek zniknął z aptek, a zamiennika brak. Nowych dostaw nie będzie Fot. Adobestock
  • Popularny lek zniknął z aptek. Atenolol Sanofi 25 oraz 50 jest praktycznie nie do kupienia
  • Wyczerpał się już zapas leku w hurtowni farmaceutycznej i nie przewiduje się nowych dostaw - poinformował portal gdziepolek.pl
  • Lek jest stosowany m.in. w leczeniu nadciśnienia tętniczego czy zaburzeń rytmu serca
  • Preparat nie ma zamienników, a to duży kłopot dla pacjentów. Konieczna może okazać się więc zmiana sposobu leczenia
  • Dodajmy, że lista leków, których brakuje w aptekach w czerwcu 2022 jest coraz dłuższa
  • Według analizy portalu gdziepolek.pl obecnie zawiera aż 39 pozycji. Powodem rosnących deficytów jest m.in. inflacja i drożyzna, a co za tym idzie wykupywanie leków na zapas po tańszych cenach

Ważny lek nie do kupienia. Zamiennika brak. Nowych dostaw nie będzie

Atenolol Sanofi to lek w postaci tabletek. Zawiera atenolol, który jest beta-blokerem (zmniejsza częstotliwość rytmu serca). Lek stosowany jest w leczeniu m.in. nadciśnienia tętniczego, dławicy piersiowej,, zaburzeń rytmu serca czy zawału serca.

- Zgodnie z informacją od producenta sprzedaż leku Atenolol Sanofi 25 oraz  Atenolol Sanofi 50 została zakończona w marcu br. Aktualnie wyczerpał się już zapas leku w hurtowni farmaceutycznej i nie przewiduje się nowych dostaw - poinformował portal gdziepolek.pl.

Braki leku to duży kłopot dla pacjentów, ponieważ preparat nie posiada dostępnego zamiennika, konieczna może okazać się zmiana sposobu leczenia.

Lista leków, których brakuje coraz dłuższa

Dodajmy, że lista leków, których brakuje w aptekach w czerwcu 2022 jest coraz dłuższa. Według analizy portalu gdziepolek.pl obecnie zawiera aż 39 pozycji. Powodem rosnących deficytów jest m.in. inflacja i drożyzna, a co za tym idzie wykupywanie leków na zapas po tańszych cenach.

Wśród leków których brakuje są m.in. leki przeciwcukrzycowe, antybiotyki, kardiologiczne czy te stosowane przy hormonalnej terapii zastępczej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum