Warszawa: nowa przychodnia dla osób z dziedzicznymi chorobami serca

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 10 lutego 2014 11:31

W Instytucie Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie dobiegła końca przebudowa części tzw. bloku "D" na potrzeby przychodni dla chorych z dziedzicznymi chorobami układu sercowo-naczyniowego wraz z pracowniami genetyki, immunologii oraz z salą narad.

Zakończyła się także modernizacja układu zasilania elektroenergetycznego wraz z budową nowej stacji transformatorowej. Głównym zadaniem nowego ośrodka jest wczesne wykrywanie chorób układu sercowo-naczyniowego o podłożu dziedzicznym oraz kompleksowa opieka nad rodzinami z takimi schorzeniami.

W ramach inwestycji wyodrębnione zostały dwa zespoły funkcjonalno-użytkowe: konferencyjne - zlokalizowane na parterze oraz diagnostyczno-badawcze na I piętrze. W skład zespołu diagnostyczno-badawczego wchodzą: przychodnia dla chorych z dziedzicznymi chorobami układu krążenia oraz pracownia immunobiologii, a także specjalistyczny ośrodek zapewniający opiekę dla chorych z genetycznie uwarunkowanymi chorobami układu krążenia. 

W skład zespołu konferencyjnego wchodzi nowoczesna 200-osobowa aula wraz z zapleczem do obsługi technicznej, oraz dwie 32-osobowe sale seminaryjne (z możliwością połączenia). Nowoczesny obiekt przystosowany jest m.in. do organizacji kongresów, seminariów, konferencji i szkoleń. Wyposażenie pozwala również na przeprowadzanie teletransmisji z sal zabiegowych do sali konferencyjnej. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum