KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Warszawa: jednoczasowa korekcja ubytku w przegrodzie międzykomorowej i wszczepienie zastawki

Autor: WUM/RYNEK ZDROWIA

Warszawa: jednoczasowa korekcja ubytku w przegrodzie międzykomorowej i wszczepienie zastawki
Zastosowanie macierzy CorMatrix jest nowatorską metodą z powodzeniem stosowaną w klinice kardiochirurgii UCK WUM od trzech lat w przypadkach infekcji zastawki trójdzielnej. Fot. mat. prasowe WUM

W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przeprowadzono operację jednoczasowej korekcji wrodzonego ubytku w przegrodzie międzykomorowej i wszczepienia zastawki trójdzielnej utworzonej z macierzy zewnątrzkomórkowej CorMatrix.

Dodano: 11 kwietnia 2019, 11:56 Aktualizacja: 11 kwietnia 2019, 11:56

Operację u u dorosłego pacjenta z zaawansowanym infekcyjnym zapaleniem wsierdzia przeprowadził zespół Kliniki Kardiochirurgii I Katedry i Kliniki Kardiologii kierowanej przez dr. Piotra Hendzla oraz Kliniki Kardiochirurgii i Chirurgii Dzieci kierowanej przez prof. Macieja Karolczaka.

Zastosowanie macierzy CorMatrix jest nowatorską metodą z powodzeniem stosowaną w klinice kardiochirurgii UCK WUM od trzech lat w przypadkach infekcji zastawki trójdzielnej.

"Wzajemna wymiana doświadczeń, wiedza i zaangażowanie obu zespołów kardiochirurgicznych, pozwoliło na wypracowanie holistycznego podejścia do dorosłego pacjenta z wrodzoną wadą serca oraz otwiera nowe możliwości pomocy tej grupie chorych w UCK WUM" - podkreśla uczelnia w komunikacie przekazanym redakcji Rynku Zdrowia.

Operację przeprowadził zespół w składzie: kardiochirurdzy - dr Paweł Czub, dr Michał Buczyński, dr Zbigniew Popiel, anestezjolog - dr Tadeusz Bering, kardiolog - dr Piotr Ścisło, zespół pielęgniarski - Dorota Witek (anestezjologia), Lidia Pastwa z Kazimierą Płazą (instrumentariuszki) oraz Agnieszka Czarnowska (perfuzjonistka). Korekcję ubytku i wszczepienie zastawki wykonano 26 marca br.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU