×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

W szpitalu zmarła kobieta, nie doczekała operacji. Mieszkańcy podpisują petycję

OPRAC. MP • Źródło: WSZW W GORZOWIE WLKP./RYNEK ZDROWIA

W szpitalu zmarła kobieta, nie doczekała operacji. Mieszkańcy podpisują petycję
W szpitalu w Gorzowie zmarła pacjentka. Placówka walczy o kardiochirurgię Fot. PAP/Lech Muszyński

Szpital od ponad roku walczy o uruchomienie oddziału kardiochirurgii. W ubiegłym tygodniu na SOR trafiła pacjentka wymagająca pilnej operacji aorty. Kobieta nie doczekała operacji. Mieszkańcy Gorzowa Wlkp. podpisują petycję ws. kardiologii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim.

Dodano: 29 stycznia 2022, 13:30 Aktualizacja: 29 stycznia 2022, 13:34
  • Kilka dni temu w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. zmarła pacjentka. 60-letnia kobieta nie doczekała operacji
  • Szpital od ponad roku walczy o możliwość uruchomienia oddziału kardiochirurgii
  • Po tragedii z ubiegłego tygodnia, mieszkańcy podpisują petycję ws. otwarcia drugiego oddziału kardiochirurgii w województwie lubuskim 

W szpitalu w Gorzowie Wlkp. zmarła pacjentka. Nie doczekała operacji

W poniedziałek, 24 stycznia, Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. poinformował o śmierci pacjentki, która w niedzielny wieczór trafiła na SOR.

Z relacji gorzowskiej placówki przesłanej mediom wynikało, że 60-latka wymagała pilnej operacji aorty, a placówka w Nowej Soli - gdzie kobieta miała zostać przewieziona - odmówiła przyjęcia pacjentki. Kobieta nie doczekała operacji.

W rozmowie z Rynkiem Zdrowia ordynator oddziału kardiochirurgii szpitala w Nowej Soli Ryszard Stanisławski wyjaśniał, że szpital nie mógł przyjąć pacjentki, gdyż ówczesny jej stan zdrowotny nie pozwalał na przeprowadzenie operacji.

- W momencie raportowania przez szpital w Gorzowie, pacjentka nie nadawała się do operacji, a to jest warunkiem przyjęcia na oddział kardiochirurgii. Dlatego odmówiliśmy przyjęcia w tamtym momencie i poprosiliśmy o dalsze informacje o stanie pacjentki w godzinach rannych - tłumaczył nam ordynator Stanisławski.

Szpital w Gorzowie walczy o kardiochirurgię. Mieszkańcy podpisują petycję

Szpital w Nowej Soli, jest jedynym posiadającym oddział kardiochirurgii w całym województwie lubuskim. Placówka z Gorzowa zaś od ponad roku zabiega o uruchomienie takiego oddziału, apelując u ministra zdrowia, w Narodowym Funduszu Zdrowia, u wojewody czy innych instytucjach.

W piątek, 28 stycznia, na stronie internetowej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. pojawiła się petycja placówki w sprawie uruchomienia oddziału kardiochirurgii. 

Jak informuje szpital, w pierwszych godzinach akcji pod hasłem "Tu chodzi o Twoje życie" poparło ją ponad 2,5 tys. osób.

"Tu chodzi o Twoje życie". Petycja szpitala w Gorzowie ws. oddziału kardiochirurgii

- Zdecydowaliśmy się na taką formę walki o oddział po namowach mieszkańców. Gdy w końcu głośno powiedzieliśmy, od ilu miesięcy staramy się o uruchomienie kardiochirurgii i że ciągle zderzamy się ze ścianą, wiele osób w mediach społecznościowych i w rozmowach twarzą w twarz proponowało: zróbcie akcję, zbierajcie podpisy - mówi Robert Surowiec, wiceprezes WSzW w Gorzowie Wlkp.

Placówka informuje, że z inicjatywy mieszkańców - oprócz elektronicznej formy - zbierane będą również tradycyjne podpisy pod petycją w sklepach czy innych miejscach uczęszczanych przez gorzowian.

26 stycznia starania szpitala o kardiochirurgię poparli radni Gorzowa, jednogłośnie przyjmując stanowisko w tej sprawie. Podobną aprobatę przyjęła komisja zdrowia Sejmiku Lubuskiego.

Źródło: WSzW w Gorzowie Wlkp.
Źródło: WSzW w Gorzowie Wlkp.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU