W Śląskim Centrum Chorób Serca testują "kardiologiczny kalkulator"

Autor: dziennikzachodni.pl/Rynek Zdrowia • • 28 grudnia 2017 08:17

W Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu testowana jest aplikacja, która pozwoli m.in. ocenić, jak leczyć pacjenta, by uniknąć groźnych powikłań. “Kardiologiczny kalkulator ryzyka” precyzyjnie wskaże jakie mogą wystąpić u pacjenta zdarzenia niepożądane i jakie podjąć działania, by ich uniknąć.

Prof. Mariusz Gąsior: - Informacje z NFZ pokazują dalsze losy pacjentów. Bez nich nie mielibyśmy kompletnego materiału do analizy. Fot. Archiwum

Specjalny program komputerowy powstał na podstawie historii chorób tysięcy pacjentów leczonych w zabrzańskim centrum oraz danych NFZ. Jak wyjaśnia prof. Mariusz Gąsior ze Śląskiego Centrum, informacje z NFZ pokazują dalsze losy pacjentów. Bez nich nie mielibyśmy kompletnego materiału do analizy - dodaje.

Śląskie Centrum jest pierwszym szpitalem w Polsce, który opracował “kardiologiczny kalkulator ryzyka”. Jego największą zaletą jest to, że został stworzony na podstawie realnych danych dotyczących rzeczywistych pacjentów, leczonych w konkretnym ośrodku. Jest więc stuprocentowo wiarygodny.

Program po raz pierwszy został przedstawiony podczas zjazdu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i przyjęty z entuzjazmem przez środowisko kardiologów - przypomina Dziennika Zachodni.

Czytaj: www.dziennikzachodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum