Urodziła dziecko po przeszczepie serca. Niedługo weźmie udział w Biegu po Nowe Życie

Autor: oprac. JKB • Źródło: RMF FM, Rynek Zdrowia09 czerwca 2021 11:30

Karina Paszek jest jedną z pięciu pacjentek na Śląsku, która po przeszczepie serca zaszła w ciążę i urodziła zdrowego syna. Kobieta postanowiła wziąć udział w Biegu po Nowe Życie.

Urodziła dziecko po przeszczepie serca. Niedługo weźmie udział w Biegu po Nowe Życie
Transplantacja serca pozwoliła pani Karinie spełnić marzenie o macierzyństwie. Fot. Shutterstock
  • 12 czerwca w Wiśle wystartuje kolejna edycja Biegu po Nowe Życie – impreza wspiera transplantologię
  • Udział w biegu biorą osoby po przeszczepach, a także aktorzy, sportowcy i przedstawiciele świata medycyny
  • Wśród uczestników tego wyjątkowego wydarzenia będzie także pani Karina, która po chorobie i przeszczepie urodziła zdrowego chłopca

Pani Karina jest przykładem, że mimo trudności związanych ze zdrowiem, zawsze jest nadzieja na spełnienie największych marzeń. Dzięki determinacji i opiece lekarskiej może cieszyć się w pełni z macierzyństwa.

Wyjątkowy przypadek Ślązaczki

Pani Karina w rozmowie z RMF FM wyjawiła, dlaczego musiała przejść przeszczep serca. Okazuje się, że jako dziecko miała zapalenie mięśnia sercowego. Przez wiele późniejszych lat nie miała większych problemów ze zdrowiem, aż do 2014 roku, gdy miała operację kręgosłupa. Po tym zabiegu jej serce zdekompresowało się i zdiagnozowano u kobiety kardiomopatię oraz przepisano leki.

Niestety w 2017 roku lekarze stwierdzili, że jedynym ratunkiem jest przeszczep. Do transplantacji doszło w czerwcu 2018 roku i od tego czasu życie pani Kariny zmieniło się diametralnie. Razem z mężem zaczęła coraz częściej myśleć o dziecku, co było wykluczone przed przeszczepem.

Szczęśliwy finał po przeszczepie

W dalszej rozmowie z RMF FM pani Karina wspomniała, że dostała od lekarza "zielone światło" w sprawie dziecka 2 lata po przeszczepie.

- Byłam przeszczęśliwa! Ale jednocześnie bardzo się bałam, czy serce wytrzyma, czy dziecko urodzi się zdrowe. Udało się nam zajść w ciążę niemal od razu. To był dobry znak – powiedziała pani Karina.

Choć ryzyko dotyczyło i jej i dziecka, na szczęście wszystko dobrze się ułożyło – mały Tymek urodził się zdrowy 2 miesiące temu. Jak przyznała rozmówczyni, cieszy się teraz każdym dniem i razem z rodziną świętuje kolejne rocznice przeszczepu. Ciąża także przebiegała bez większych problemów, choć kobieta zmagała się od czasu do czasu z większym zmęczeniem. 12 czerwca razem z mężem i synem zamierza pojawić się podczas Biegu po Nowe Życie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum