×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Uniwersytecki Szpital Kliniczny zaprasza do współpracy w sieci. 30 zł za pacjenta

OPRAC. ML • Źródło: RYNEK ZDROWIA

Uniwersytecki Szpital Kliniczny zaprasza do współpracy w sieci. 30 zł za pacjenta
O 54 proc. pacjentów więcej niż prognozowano zmarło w regionie z powodów kardiologicznych. Fot. PAP. Aleksander Koźmiński

Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu: placówka będzie koordynatorem Krajowej Sieci Kardiologicznej na Dolnym Śląsku w ramach programu pilotażowego. Zaprasza do współpracy.

Dodano: 19 lutego 2023, 13:00 Aktualizacja: 19 lutego 2023, 15:18
  • 1 marca br. rozpoczyna się program pilotażowy w ramach sieci kardiologicznej na Dolnym Śląsku
  • Program skierowany jest do podmiotów świadczących usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), poradni kardiologicznych i hipertensjologicznych (AOS)
  • To również program dla szpitali posiadających oddziały kardiologiczne lub chorób wewnętrznych, które prowadzą działalność w obszarze procedur kardiologicznych na Dolnym Śląsku

Szpital uniwersytecki zaprasza do współpracy

Program pilotażowy rozszerzony o Dolny Śląsk od 1 marca skierowany jest do podmiotów świadczących usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), poradni kardiologicznych i hipertensjologicznych (AOS)
oraz szpitali posiadających oddziały kardiologiczne lub chorób wewnętrznych, które prowadzą działalność w obszarze procedur kardiologicznych. Placówką koordynującą p[ilotaż jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny.

W ramach pilotażu na Dolnym Śląsku od 1 marca specjalistyczną opieką kardiologiczną zostaną objęci świadczeniobiorcy powyżej 18. roku życia z rozpoznaniami:

1) nadciśnienie tętnicze oporne i wtórne,

2) niewydolność serca,

3) nadkomorowe i komorowe zaburzenia rytmu i przewodzenia,

4) wady serca zastawkowe, którzy wymagają diagnostyki i leczenia, a nie byli dotąd objęci specjalistyczną opieką kardiologiczną z w/w wskazań.

USK Wrocław wyjaśnia, że rolą ośrodków POZ jest identyfikacja pacjentów, którzy potrzebują takiej opieki, podpisanie przez pacjenta zgody na wzięcie udziału w programie, prosta rejestracja pacjenta w programie teleinformatycznym i wystawienie skierowania do poradni kardiologicznej w ramach sieci kardiologicznej.

- Pacjent następnie jest włączony w system opieki ambulatoryjnej i szpitalnej. Po zakończonych diagnostyce i leczeniu, pacjent wraca do lekarza rodzinnego z ustalonymi zaleceniami długoterminowymi - wyjaśnia USK. I zaprasza placówki do współtworzenia sieci w ramach pilotażu.

- Każdy podmiot kwalifikując pacjenta do programu Sieci Kardiologicznej otrzyma wynagrodzenie w wysokości 30 zł brutto za każdego skierowanego pacjenta, o ile współczynnik kwalifikacji w poprzednim okresie  sprawozdawczym (kwartalnie) będzie wynosił co najmniej 0,5 (co najmniej 50 proc. skierowanych pacjentów zostało zakwalifikowanych do leczenia w ramach Sieci Kardiologicznej) - informuje szpital. Zgłoszeń można dokonywać na adres e-mail: sieckardiologiczna@usk.wroc.pl, a dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 885-802-582, 885-802-583.

Szczegółowe informacje dotyczące programu znajdują się na stronie www.ikard.pl.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU