Uniwersytecki Szpital Kliniczny zaprasza do współpracy w sieci. 30 zł za pacjenta

Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu: placówka będzie koordynatorem Krajowej Sieci Kardiologicznej na Dolnym Śląsku w ramach programu pilotażowego. Zaprasza do współpracy.
- 1 marca br. rozpoczyna się program pilotażowy w ramach sieci kardiologicznej na Dolnym Śląsku
- Program skierowany jest do podmiotów świadczących usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), poradni kardiologicznych i hipertensjologicznych (AOS)
- To również program dla szpitali posiadających oddziały kardiologiczne lub chorób wewnętrznych, które prowadzą działalność w obszarze procedur kardiologicznych na Dolnym Śląsku
Szpital uniwersytecki zaprasza do współpracy
Program pilotażowy rozszerzony o Dolny Śląsk od 1 marca skierowany jest do podmiotów świadczących usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), poradni kardiologicznych i hipertensjologicznych (AOS)
oraz szpitali posiadających oddziały kardiologiczne lub chorób wewnętrznych, które prowadzą działalność w obszarze procedur kardiologicznych. Placówką koordynującą p[ilotaż jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny.
W ramach pilotażu na Dolnym Śląsku od 1 marca specjalistyczną opieką kardiologiczną zostaną objęci świadczeniobiorcy powyżej 18. roku życia z rozpoznaniami:
1) nadciśnienie tętnicze oporne i wtórne,
2) niewydolność serca,
3) nadkomorowe i komorowe zaburzenia rytmu i przewodzenia,
4) wady serca zastawkowe, którzy wymagają diagnostyki i leczenia, a nie byli dotąd objęci specjalistyczną opieką kardiologiczną z w/w wskazań.
USK Wrocław wyjaśnia, że rolą ośrodków POZ jest identyfikacja pacjentów, którzy potrzebują takiej opieki, podpisanie przez pacjenta zgody na wzięcie udziału w programie, prosta rejestracja pacjenta w programie teleinformatycznym i wystawienie skierowania do poradni kardiologicznej w ramach sieci kardiologicznej.
- Pacjent następnie jest włączony w system opieki ambulatoryjnej i szpitalnej. Po zakończonych diagnostyce i leczeniu, pacjent wraca do lekarza rodzinnego z ustalonymi zaleceniami długoterminowymi - wyjaśnia USK. I zaprasza placówki do współtworzenia sieci w ramach pilotażu.
- Każdy podmiot kwalifikując pacjenta do programu Sieci Kardiologicznej otrzyma wynagrodzenie w wysokości 30 zł brutto za każdego skierowanego pacjenta, o ile współczynnik kwalifikacji w poprzednim okresie sprawozdawczym (kwartalnie) będzie wynosił co najmniej 0,5 (co najmniej 50 proc. skierowanych pacjentów zostało zakwalifikowanych do leczenia w ramach Sieci Kardiologicznej) - informuje szpital. Zgłoszeń można dokonywać na adres e-mail: sieckardiologiczna@usk.wroc.pl, a dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 885-802-582, 885-802-583.
Szczegółowe informacje dotyczące programu znajdują się na stronie www.ikard.pl.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
POLECAMY W PORTALU
-
Od dziś ważne zmiany w ZUS dotyczące zwolnień lekarskich
-
Koniec recept i zwolnień lekarskich przez internet. Zmiany przepisów jeszcze w tym roku
-
Ważna zmiana w ZUS od 27 marca dla wszystkich płatników składek
-
Przełomowy lek na otyłość wchodzi do sprzedaży. Zawiera semaglutyd i zwiększa uczucie sytości
-
W przychodni nie odbierają telefonu, albo nie chcą zarejestrować. RPP: trzeba to zgłosić
-
Kilka tysięcy pozwów pielęgniarek ws. wynagrodzeń. Jest korzystny wyrok