KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Tomasz Hryniewiecki. Jeden z czołowych polskich kardiologów i konsultant krajowy w dziedzinie kardiologii

OPRAC. SZB • Źródło: MINISTERSTWO ZDROWIA, RYNEK ZDROWIA

Tomasz Hryniewiecki. Jeden z czołowych polskich kardiologów i konsultant krajowy w dziedzinie kardiologii
Minister zdrowia Adam Niedzielski mianujący prof. Tomasza Hryniewieckiego na konsultanta krajowego w dziedzinie kardiologii Fot. Ministerstwo Zdrowia/TT

Prof. Tomasz Hryniewiecki, to jeden z czołowych polskich kardiologów, od ponad 30 lat jest związany z Narodowym Instytutem Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. W lutym 2022 roku został konsultantem krajowym w dziedzinie kardiologii.

Dodano: 22 września 2022, 12:54 Aktualizacja: 22 września 2022, 13:55
  • Prof. Tomasz Hryniewiecki to jeden z czołowych polskich kardiologów z międzynarodowym dorobkiem, publikujący w wielu światowych czasopismach naukowych
  • Od ponad trzydziestu lat jest związany z Narodowym Instytutem Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie
  • W lutym 2022 roku prof. Hryniewiecki został konsultantem krajowym w dziedzinie kardiologii. Jest także pełnomocnikiem Ministerstwa Zdrowia ds. Narodowego Programu Chorób Układu Krążenia na lata 2022-2032

Tomasz Hryniewiecki to jeden z czołowych polskich kardiologów

Tomasz Hryniewiecki (ur. 1964) to kardiolog, doktor habilitowany nauk medycznych, a także profesor nadzwyczajny Narodowego Instytutu Kardiologii im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. 

To jeden z czołowych polskich kardiologów z międzynarodowym dorobkiem. Publikował swoje prace w wielu światowych czasopismach naukowych, takich jak m.in. "Advances in Interventional Cardiology" czy "European Heart Journal".  

Stopień doktorski otrzymał w 1996 roku (obronił pracę zatytułowaną "Stan czynnościowy dróg oddechowych u chorych z wadą mitralną", habilitował się w 2003 roku,

Prof. Hryniewiecki jest współzałożycielem Sekcji Wad Zastawkowych Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Od ponad 30 lat jest związany z Narodowym Instytutem Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Od 2015 do 2022 pełnił stanowisko dyrektora Instytutu (wcześniej - od 2012 do 2015 roku - był zastępcą dyrektora Instytutu ds. klinicznych). Obecnie jest kierownikiem Kliniki Wad Zastawkowych Serca.

Prof. Hryniewiecki to konsultant krajowy w dziedzinie kardiologii

W 2021 prof. Tomasz Hryniewiecki został mianowany przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego na stanowisko przewodniczącego Krajowej Rady do spraw Kardiologii. W tym samym roku — pod jego pieczą — powołano Krajową Sieć Kardiologiczną, która ma stanowić wyznacznik standardu leczenia pacjentów w zakresie chorób układu krążenia w Polsce.

W lutym 2022 roku prof. Hryniewiecki został konsultantem krajowym w dziedzinie kardiologii. Jest także pełnomocnikiem Ministerstwa Zdrowia ds. Narodowego Programu Chorób Układu Krążenia na lata 2022-2032.

Na początku czerwca 2022 wszedł w skład Rady Eksperckiej złożonej z dziesięciu polskich lekarzy specjalistów w ramach ogólnopolskiego projektu poświęconego profilaktyce zdrowotnej "Zdrowe Życie", który powstał z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy. 

W 2020 został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU