KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Ten program na ułatwić zdalną rehabilitacją chorych kardiologicznych

Autor: RZECZPOSPOLITA/RYNEK ZDROWIA

Ten program na ułatwić zdalną rehabilitacją chorych kardiologicznych
Projekt łączy program optymalnej rehabilitacji kardiologicznej wykorzystującej metody telemedycyny i edukację prozdrowotną oraz optymalne leczeniem choroby wieńcowej. Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Program RESTORE przeznaczony jest dla pacjentów z chorobami kardiologicznymi, którzy nie  mogą dojeżdżać do stacjonarnych ośrodków rehabilitacji. Teraz mają możliwość skorzystania z fizjoterapii we własnym domu  pod kontrolą centrum monitorowania serca.

Dodano: 28 września 2018, 12:11 Aktualizacja: 28 września 2018, 15:48

Jak podaje Rzeczpospolita, projekt RESTORE - Wykorzystanie nowoczesnych technologii telemedycznych w innowacyjnym programie optymalnej rehabilitacji kardiologicznej u chorych po rewaskularyzacji mięśnia sercowego, ma w innowacyjny sposób  poprawiać rokowania pacjentów z chorobą wieńcową.

Zastosowanie telemedycyny umożliwia śledzenie postępów rehabilitacji wykonywanej przez pacjenta w domu wraz z monitorowaniem parametrów takich jak puls czy EKG, zwiększając tym samym motywację do wykonywania wysiłku oraz bezpieczeństwo podczas ćwiczeń.

Autorzy programu zakładają, że takie podejście do pacjenta wpłynie na poprawę jego samopoczucia i wydolności fizycznej, a co najistotniejsze, ograniczy zdarzenia sercowe, takie jak zgony czy zawały serca.

Projekt łączy program optymalnej rehabilitacji kardiologicznej wykorzystującej metody telemedycyny i edukację prozdrowotną oraz optymalne leczeniem choroby wieńcowej. Aktualnie w projekcie uczestniczy przeszło 150 pacjentów kardiologicznych. Docelowo ma być ich nawet 1000. We wrześniu br. w Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach odbyło się pierwsze spotkanie osób biorących udział w projekcie.

Więcej: rp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU