• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

TAVI: skuteczna i bezpieczna metoda leczenia pacjentów nieoperacyjnych

Autor: WOK/Rynek Zdrowia • • 19 lutego 2015 14:12

Przezcewnikowa implantacja zastawek aortalnych (TAVI - Transcatheter Aortic Valve Implantation) to metoda małoinwazyjna, szczególnie wskazana u pacjentów z licznymi obciążeniami zdrowotnymi, dla których klasyczna operacja kardiochirurgiczna wiązałaby się z wysokim ryzykiem powikłań.

TAVI: skuteczna i bezpieczna metoda leczenia pacjentów nieoperacyjnych

- Metoda ta pozwala wszczepić zastawkę m.in. pacjentom starszym, z zaawansowanymi innymi chorobami, często już po operacjach kardiochirurgicznych, którzy nie kwalifikują się do kolejnej takiej operacji. Jest to więc metoda skuteczna - tłumaczy prof. Andrzej Ochała, kierownik Zakładu Kardiologii Inwazyjnej w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach, jeden z dyrektorów Konferencji THT Poland 2015.

- Badania wykazują, że TAVI jest także metodą bezpieczną. Wyniki wszczepienia zastawek tą techniką nie są gorsze niż efekty osiągane przez kardiochirurgów, właśnie w populacji pacjentów wysokiego ryzyka - dodaje prof. Ochała.

Wypowiedź zarejestrowana podczas konferencji THT Poland (Katowice, 19-20 lutego 2015 r.).

THT Poland (TAVI Heart Team Poland) to organizowana od 2014 r. międzynarodowa konferencja poświęcona zagadnieniu TAVI. Jej celem jest utworzenie miejsca wymiany doświadczeń oraz edukacji członków Zespołów Sercowych, a także prezentowanie nowych rozwiązań w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie kardiologii inwazyjnej i kardiochirurgii.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum