• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Szpital w Drawsku uruchomił oddział rehabilitacji kardiologicznej

Autor: dsi.net.pl/Rynek Zdrowia • • 01 lipca 2019 19:16

Drawskie Centrum Specjalistyczne poinformowało, że w poniedziałek (1 lipca) w szpitalu otwarto nowy oddział rehabilitacji kardiologicznej, w którym do zdrowia będą dochodzić pacjenci po przebytych incydentach kardiologicznych.

Szpital w Drawsku uruchomił oddział rehabilitacji kardiologicznej
Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Oddział prowadzi kompleksową rehabilitację kardiologiczną w warunkach pobytu dziennego w ramach zawartej umowy z NFZ. Pobyt w oddziale przysługuje pacjentowi, którego stan zdrowia nie pozwala na rehabilitację w warunkach ambulatoryjnych, a pacjent nie wymaga całodobowego nadzoru medycznego. Oddział dysponuje 9 miejscami dziennego pobytu.

Rehabilitacja kardiologiczna w warunkach oddziału dziennego prowadzona jest w oparciu o indywidualnie dobrany schemat treningowy przygotowany przez lekarza specjalistę kardiologa lub internistę we współpracy z magistrem fizjoterapii. Schemat ustala się na podstawie przeprowadzonego testu wysiłkowego na bieżni ruchomej lub cykloergometrze oraz wyników innych nieinwazyjnych badań kardiologicznych.

Program rehabilitacji obejmuje również zajęcia edukacyjne i interwencje psychospołeczne ukierunkowane na profilaktykę chorób układu krążenia. Czas trwania rehabilitacji kardiologicznej dla jednego pacjenta jest ustalany indywidualnie, wynosi jednak nie więcej niż 24 dni zabiegowe w okresie 90 dni kalendarzowych.

Czytaj: dsi.net.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum