Śląskie: rusza Zabrzański Tydzień Serca

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 23 maja 2014 17:51

W poniedziałek (26 maja) w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu rozpocznie się Zabrzański Tydzień Serca. Pierwszym jego wydarzeniem będzie VII Konferencja Placówek Promujących Zdrowie.

Konferencji będzie towarzyszyć wystawa "Sztuka dla Serca", przedstawiająca prace studentów katowickiej ASP, których tematem przewodnim jest serce. Można ją będzie obejrzeć na terenie Zespołu Poradni SCCS.

W dniach 29-30 maja w zabrzańskim Multikinie zaplanowano doroczną XXI Międzynarodową Konferencję Kardiologiczną, połączoną z obchodami XXX-lecia zabrzańskiej kardiologii. W programie tegorocznego spotkania, obok propozycji sesji warsztatowych dla studentów, rezydentów, ale i specjalistów w zakresie interwencyjnej kardiologii, elektroterapii, niewydolności serca, nadciśnienia płucnego, nowoczesnej małoinwazyjnej kardiochirurgii i intensywnej terapii, wiele miejsca poświęcono zagadnieniom nowoczesnej opieki kardiologicznej i nowemu zadaniu, jakie wyznacza się wobec zespołowego leczenia z udziałem kardiologa, kardiochirurga i anestezjologa.

Organizatorzy polecają cztery sesje plenarne dokumentujące postęp, jaki dokonał się w nauce i nowoczesnej medycynie sercowo-naczyniowej - prezentowany w obszarze hybrydowego leczenia schorzeń serca (I Sesja Plenarna ), medycyny regeneracyjnej (II Sesja Plenarna), nanotechnologii w medycynie sercowo-naczyniowej (III Sesja Plenarna ) i postępów w zakresie diagnostyki i terapii zakrzepicy naczyń (IV Sesja Plenarna).

Wykładowcami w tych sesjach będą wybitni światowi i polscy eksperci, reprezentujący medycynę, biofarmację, bioinżynierię i nauki podstawowe, bowiem współgospodarzami tegorocznej konferencji są, obok Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, także Śląski Uniwersytet Medyczny, Politechnika Śląska i Kardio-Med Silesia, czyli Śląskie Centrum Nowych Technologii i Wdrożeń w Medycynie Sercowo-Naczyniowej w Zabrzu . Konferencji towarzyszyć będą warsztaty kardiologiczno-kardiochirurgiczne z udziałem wybitnego kardiochirurga dziecięcego, dr Marka Galantowicza

Zabrzański Tydzień Serca zakończy się 1 czerwca organizowaną przez SCCS na terenie Poradni SCCS Białą Niedzielą.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum