Śląsk: tu najlepiej według rankingu leczą chore serca

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 09 maja 2018 09:05

Dwa pierwsze miejsca w  rankingu najlepszych szpitali kardiologicznych zajęły śląskie placówki: Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu i Górnośląskie Centrum Medyczne w Katowicach-Ochojcu.

Śląsk: tu najlepiej według rankingu leczą chore serca
Liderów wybrano w oparci o rozesłane ankiety, które wypełniali kierujący placówkami , a te później opracowali eksperci. Fot. PTWP

Ranking przygotował tygodnik Wprost. Dotyczy oddziałów kardiologicznych i kardiochirurgicznych. Liderów wybrano w oparci o rozesłane ankiety, które wypełniali kierujący placówkami , a te później opracowali eksperci, między innymi konsultanci wojewódzcy i pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia.

Pod uwagę brano zakres diagnostyki dostępny w szpitalach, liczbę wykonywanych zabiegów i operacji oraz lekarzy zatrudnionych na oddziałach.

ŚCChS zostało najwyżej ocenione w rankingu najlepszych placówek kardiochirurgicznych. GCM znalazło się na czwartym miejscu.

W tzw. szczegółowych rankingach GCM zajęło za to pierwsze miejsce wśród szpitali przeprowadzających zabiegi udrożnienia tętnic wieńcowych u chorych z zawałem serca oraz wszczepiających stymulatory serca.

Śląskie Centrum Chorób Serca zostało z kolei uznane za najlepszy ośrodek kardiologii inwazyjnej i szpital najlepiej leczący choroby zastawek serca (trzecie miejsce dla GCM). W kategorii przeszczepów zabrzański szpital zajął drugie miejsce.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum