×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Rusza nowa rehabilitacja kardiologiczna. Będą tu „przywracać” chorych po zawale do stanu wydolności

OPRAC. JPP • Źródło: MAT. PRASOWE

Rusza nowa rehabilitacja kardiologiczna. Będą tu „przywracać” chorych po zawale do stanu wydolności
W Gliwicach rusza rehabilitacja kardiologiczna. Będą tu „przywracać” chorych po zawale do stanu wydolności Fot. Shutterstock

W szpitalu w Gliwicach rusza rehabilitacja kardiologiczna. Oddział przeznaczony dla pacjentów po przebytym zawale mięśnia sercowego. - Naszym zadaniem będzie jak najlepsze „przywrócenie” chorych do stanu wydolności i jakości życia sprzed tego incydentu - zapowiada Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Dodano: 07 marca 2023, 07:47

 

W Gliwicach rusza rehabilitacja kardiologiczna. Będą tu „przywracać” chorych po zawale do stanu wydolności

- Nowy oddział przy Zygmunta Starego 20 w Gliwicach będzie przeznaczony dla pacjentów po przebytym zawale mięśnia sercowego do czternastu dni od wypisu ze szpitala z oddziału kardiologicznego. Naszym zadaniem będzie jak najlepsze „przywrócenie” chorych do stanu wydolności i jakości życia sprzed tego incydentu. Mamy 24 łóżka, nowoczesną salę ćwiczeń, a pacjenci będą do nas trafiać poprzez koordynatora programu KOS-zawał czyli w ramach kompleksowej opieki specjalistycznej dla osób po przebytym zawale serca – wyjaśnia Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

-  Zaczniemy od ustalenia planu leczenia na bazie dotychczasowej dokumentacji medycznej i stanu pacjenta, który może korzystać z takiej rehabilitacji kardiologicznej przez maksymalnie trzydzieści pięć dni. Poza standardowym postępowaniem: wysiłkiem fizycznym, edukacją zdrowotną, psychoterapią mamy też do zaoferowania zajęcia jogi oraz tai chi jako jedyny ośrodek szpitalnej rehabilitacji kardiologicznej w Polsce – podkreśla dr Adam Staroń, ordynator oddziału rehabilitacji kardiologicznej.

- Naszym marzeniem było stworzenie przyjaznego, pozytywnego miejsca i takiego zespołu specjalistów, którzy będą w stanie różnymi ścieżkami motywować pacjenta do działania, do zmiany nawyków, do podjęcia walki o swoje zdrowie. Mam nadzieję, że to marzenie właśnie zaczyna się spełniać – dodaje.

Kompleksowa rehabilitacja kardiologiczna to - jak przypominają przedstawiciele szpitala - szereg działań medycznych stosowanych u pacjentów po incydentach kardiologicznych, którzy już w ciągu kilku dni po wypisie ze szpitala mogą rozpocząć pracę z ekspertami wspierającymi ich w powrocie do sprawności po zawale serca i w stosowaniu nowych zaleceń.

- Jest to postępowanie konieczne do usunięcia lub zmniejszenia przyczyn leżących u podłoża choroby. Wczesna rehabilitacja kardiologiczna w ramach NFZ stwarza warunki do powrotu do prawidłowego funkcjonowania pacjentowi, który przeszedł zawał mięśnia sercowego - dodają.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU