KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Radom: lekarze dementują pogłoski o problemach na oddziale kardiochirurgii

Autor: GAZETA WYBORCZA/RYNEK ZDROWIA

Radom: lekarze dementują pogłoski o problemach na oddziale kardiochirurgii
FOT. Archiwum

Jak zapewnia Paweł Cholewiński, kierownik oddziału kardiochirurgii w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu lekarze operują wszystkich pacjentów, zarówno pilnych, jak i planowych, a oddział pracuje normalnie, nie ma żadnych problemów - ani z kadrą, ani z aparaturą.

Dodano: 22 maja 2015, 19:56 Aktualizacja: 22 maja 2015, 20:33

Jak wyjaśniają lekarze nie ma żadnych powodów, aby chorzy się czuli zaniepokojeni. Praca na oddziale przebiega planowo. Nie ma pacjentów, którzy nie doczekaliby operacji kardiochirurgicznych. Nie ma przypadku, aby ktoś zmarł z powodu problemu wynikającego z działalności oddziału.

Lekarze operują wszystkich chorych, zarówno pilnych, jak i planowych. W ten sposób odnieśli się do treści pisma, jakie wysłał do mediów w ubiegłym tygodniu Julian Wróbel, szef organizacji terenowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy w MSS.

Przypomnijmy, w piśmie tym przeczytać można było m.in., że zarząd szpitala przesunął na internę kardiologów, a na oddział kardiologiczny przyjmowani są także pacjenci internistyczni. Teraz - według Wróbla - na kardiologii brakuje i lekarzy, i łóżek, więc wstrzymywane są planowe koronarografie oraz - w rezultacie - operacje na otwartym serc.

Więcej: radom.gazeta.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU