KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Prof. Przemysław Mitkowski: pacjenci oczekują mniej inwazyjnego leczenia

Autor: JW/RYNEK ZDROWIA

Prof. Przemysław Mitkowski: pacjenci oczekują mniej inwazyjnego leczenia
Prof. Przemysław Mitkowski, kierownik Pracowni Elektroterapii Serca w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego, I Klinika Kardiologii Katedry Kardiologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Fot. PTWP

Rozwijające się nowe technologie nielekowe dają pacjentom alternatywę w leczeniu. To bardzo ważne dla tych pacjentów, dla których jeszcze do niedawna nie było żadnej propozycji - zwraca uwagę prof. Przemysław Mitkowski, kierownik Pracowni Elektroterapii Serca I Kliniki Kardiologii Katedry Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Dodano: 21 marca 2019, 23:57 Aktualizacja: 21 marca 2019, 23:57

Jak zauważa prof. Przemysław Mitkowski, kierownik Pracowni Elektroterapii Serca w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego, I Klinika Kardiologii Katedry Kardiologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, pacjenci oczekują mniej inwazyjnego leczenia.

- Nowe technologie powodują, że możemy dać alternatywę pacjentom, dla których nie było do tej pory żadnej propozycji - mówi profesor, mając na uwadze małoinwazyjne techniki zabiegowe.

Zdaniem prof. Przemysława Mitkowskiego, najważniejsza wiadomość dla pacjentów jest taka, że dzięki nowym technikom medycyna ma im do zaproponowania zabiegi małoinwazyjne, które zdecydowanie poprawiają funkcjonowanie chorych.

- Pacjentom, którym dotąd mogliśmy tylko sugerować, żeby przyzwyczaili się do objawów choroby, możemy zaproponować technologie, które zdecydowanie zmniejszają występowanie objawów i wydłużają życie - powiedział prof. Przemysław Mitkowski.

Zaznaczył, że mówi także o takich pacjentach, u których doszło do powikłań przy stosowaniu wcześniej znanych technologii medycznych. Pacjenci ci oczekują bowiem, że podczas kolejnego zabiegu udoskonalane technologie medyczne zmniejszą ryzyko uszkodzeń i niepowodzenia terapii.

Wypowiedź zarejestrowana podczas IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Katowice, 7-8 marca 2019 roku).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU