KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Prof. Paweł Buszman: odchodząc z zarządu AHP, chcę mieć więcej czasu dla nauki i pacjentów

Autor: PWX/RYNEK ZDROWIA

Prof. Paweł Buszman: odchodząc z zarządu AHP, chcę mieć więcej czasu dla nauki i pacjentów
Prof. Paweł Buszman. Fot. PTWP

AHP jest na spokojnych wodach, czas przekazać pałeczkę młodszym osobom. Chciałbym mieć więcej czasu dla nauki - powiedział nam prof. Paweł Buszman, tłumacząc powody, dla których zrezygnował ze stanowiska prezesa zarządu American Heart of Poland.

Dodano: 08 maja 2019, 13:38 Aktualizacja: 08 maja 2019, 13:38

Jak potwierdza spółka American Heart of Poland (AHP), prof. Paweł Buszman zrezygnował ze stanowiska prezesa zarządu. Nowym prezesem zarządu został Bartosz Sadowski, od 2013 r. pełniący funkcję prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego Ustroń SA, wchodzącego w skład grupy American Heart of Poland.

Bartosz Sadowski - jak podaje AHP w przesłanym redakcji komunikacie - to menedżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu spółkami związanymi z ochroną zdrowia. Przeprowadził głęboką restrukturyzację Uzdrowiska związaną z dokończeniem procesu prywatyzacji. Odpowiadał m.in. za wzmocnienie pozycji spółki na rynku. Brał także udział m.in. w tworzeniu strategii dla kluczowych projektów realizowanych w grupie American Heart of Poland.

Jak powiedział Rynkowi Zdrowia prof. Paweł Buszman, firma którą przez lata kierował "jest na spokojnych wodach i czas przekazać pałeczkę młodszym osobom, którzy zrealizują dalsze plany" dotyczące rozwoju AHP.

- AHP po dynamicznym rozwoju zmierzyło się z wyzwaniami jakie powstały w związku z niespodziewanymi, dramatycznymi zmianami wycen w kardiologii interwencyjnej. Myśmy przez to przeszli. Wykonaliśmy duży wysiłek jako zarząd - mówił profesor.

Wyjawiając powody zmian w zarządzie AHP powiedział: - Chciałbym mieć więcej czasu dla nauki. Także dla moich pacjentów, których niestety zaniedbałem przez jakiś czas.

Przyznał, że ma "pewne pomysły", które chciałby realizować w zakresie nowych patentów i wdrożeń, nad którymi pracuje ośrodek naukowo-badawczy AHP. - Realizujemy kilka programów opartych o środki z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju i na tym chciałbym się skoncentrować, bo to są bardzo ciekawe projekty, które jak sądzę przyniosą pożytek w postaci know-how czy produkcji wyrobów medycznych. Na to potrzebuję kilku lat spokojnej pracy - przekazał prof. Paweł Buszman.

Dodał: - Myślę, że czas wykorzystać potencjał zespołu, który tworzyłem do pracy nad przyszłymi koncepcjami rozwoju firmy. 

American Heart of Poland (AHP), czyli Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca to sieć wyspecjalizowanych oddziałów kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii i chirurgii naczyniowej w Polsce. Sieć została założona w 2000 r., z inicjatywy lekarzy z Polski i Stanów Zjednoczonych, a działalność operacyjną podjęła w lutym 2001 r. 

Obecnie AHP prowadzą ponad 20 oddziałów kardiologii interwencyjnej i interwencji naczyniowych oraz Przedsiębiorstwo Uzdrowiskowe Ustroń SA, jeden z największych kompleksów uzdrowiskowych w Europie, specjalizujący się w rehabilitacji kardiologicznej i neurologicznej. Uzdrowisko pierwotnie należało do Skarbu Państwa. W sierpniu 2010 r. większościowy pakiet akcji kupiła za ponad 90 mln zł spółka Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca należące do Grupy American Heart of Poland) posiadają Centrum Badawczo-Rozwojowe. Firma wprowadziła na rynek pierwsze polskie stenty metalowe (wykonane ze stali nierdzewnej 316L oraz kobaltowo-chromowe) oraz stenty uwalniające leki z biodegradowalnego pokrycia, które były tak samo bezpieczne i skuteczne, lecz jednocześnie wielokrotnie tańsze niż te produkowane za granicą, dzięki czemu mogły trafić do szerokiego zastosowania.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU