KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Prof. Edward Malec po raz kolejny najlepszym lekarzem w Niemczech

Autor: RR/RYNEK ZDROWIA

Prof. Edward Malec po raz kolejny najlepszym lekarzem w Niemczech
Prof. Edward Malec najlepszym lekarzem w Niemczech. Fot. Fundacja Cor Infantis

Redakcja niemieckiego czasopisma Focus nadała profesorowi Edwardowi Malcowi tytuł najlepszego lekarza w Niemczech w 2015 r. Otrzymał go między innymi za przeprowadzenie dużych badań przy współudziale stowarzyszeń medycznych i publikacje naukowe.

Dodano: 23 lipca 2015, 15:47 Aktualizacja: 24 lipca 2015, 15:06

”Podopieczni naszej Fundacji są niepodważalnym dowodem sukcesów Profesora. Dzięki niemu dzieci z ciężkimi wadami wrodzonymi serca - często dzieci, którym nikt inny nie dawał szans na przeżycie - są z nami” - skomentowała wyróżnienie Aleksandra Lignar-Czyż z Fundacji na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis.

Prof. Edward Malec jest kardiochirurgiem dziecięcym od prawie 8 lat pracującym w Niemczech -jest kierownikiem Kliniki Kardiochirurgii Wrodzonych Wad Serca (początkowo w Monachium, a obecnie w Munster).
Jako pierwszy kardiochirurg przeprowadził w Polsce z sukcesem operację najcięższej wady serca - HLHS. Zapoczątkował tym samym program leczenia tej wady w naszym kraju.

Prof. Malec jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Nie po raz pierwszy został zaliczony przez czasopismo Focus do grona najlepszych lekarzy pracujących w Niemczech (Deutschlands Top-Mediziner).

W 2013 r. prezydent Bronisław Komorowski nadał prof. Edwardowi Malcowi Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski - Polonia Restituta za "wybitne osiągnięcia w dziedzinie kardiochirurgii dziecięcej oraz niesienie specjalistycznej pomocy polskim dzieciom".

W 2008 roku dzieci w podziękowaniu za jego działalność przyznały mu Order Uśmiechu, co jak sam podkreślał, jest dla niego największym wyróżnieniem.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU