KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Prof. Dariusz Dudek nagrodzony za osiągnięcia dla Małopolski

Autor: RR/RYNEK ZDROWIA

Prof. Dariusz Dudek nagrodzony za osiągnięcia dla Małopolski

Kardiolog, prof. Dariusz Dudek, został uhonorowany tytułem Człowieka Roku 2014 r. w plebiscycie, organizowanym przez Gazetę Krakowską, za szczególne osiągnięcia dla Małopolski.

Dodano: 24 lutego 2015, 08:41 Aktualizacja: 24 lutego 2015, 09:11

Profesor Dudek został nominowany do plebiscytu za profesjonalizm we wdrażaniu nowatorskich zabiegów kardiologicznych ratujących życie - informuje nas biuro prasowe Fundacji Cardiovascular Center Foundation.

Kilka lat temu polska kardiologia inwazyjna stała się liderem w skali światowej. Jednak zdaniem profesora prawdziwe wyzwanie dotyczy pacjentów, którzy jeszcze nie zachorowali oraz pacjentów, u których wykonano zabiegi z zakresu kardiologii inwazyjnej.

- Od starań kardiologów inwazyjnych na salach zabiegowych ważniejsza jest chęć pacjentów do dbania o stan własnego zdrowia i zdrowy styl życia - podkreślił Dariusz Dudek.

Profesor jest pomysłodawcą i inicjatorem tzw. Klubu Pacjenta, w ramach którego organizowane są spotkania edukacyjne dla pacjentów z chorobami układu krążenia. Podczas spotkań pacjenci kardiologiczni oraz ich rodziny uczeni są jak powinien wyglądać zdrowy styl życia oraz jak uciec przed zawałem serca stosując umiarkowaną i bezpieczną aktywność fizyczną.

W ramach trwającej od 3 lat społecznej działalności edukacyjnej prof. Dariusza Dudka zorganizowano ponad 100 spotkań, w których udział wzięło 5000 osób.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU