KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Pomaszerują pod hasłem "Przegoń Zawał"

Autor: JJX/RYNEK ZDROWIA

Pomaszerują pod hasłem "Przegoń Zawał"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W drugą sobotę września (12.09) w Krynicy odbędzie się III Ogólnopolski Marsz Pacjentów Nordic Walking pod hasłem "Przegoń Zawał". Podczas wspólnego marszu z kijkami, pacjentów wspierać będą znani polscy sportowcy: Marcin Urbaś - legendarny polski sprinter oraz Tomasz Brzeski - mistrz świata w nordic walking.

Dodano: 01 września 2015, 14:42

Uczestnikami marszu będą osoby z chorobami układu krążenia, które przyjadą do Krynicy z różnych stron Polski, aby wspólnie kardiologami, pielęgniarkami i ratownikami medycznymi przegonić zawał. Marsz rozpocznie się o godz. 11:30 i zainicjowany zostanie wspólną rozgrzewką, poprowadzoną przez Marcina Urbasia i Tomasza Brzeskiego.

Celem organizowanego przez Fundację „Cardiovascular Center Foundation” marszu, jest promowanie bezpiecznej aktywności fizycznej, wśród pacjentów kardiologicznych. Marsz pacjentów nie ma charakteru wyścigu. Jeśli chcemy uciec przed zawałem serca, to ruch jest najlepszym ku temu sposobem, dlatego każdy z uczestników marszu jest zwycięzcą.

Dyscyplina nordic walking z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Kardiolodzy zalecają go zarówno pacjentom jak i osobom zdrowym, jako bezpieczną metodę poprawy wydolności układu krążenia oraz jako zdrową formę aktywnej rekreacji. Dzięki temu liczymy na zmniejszenie zapadalności na choroby układu krążenia i poprawę rokowania pacjentów - mówi prof. Dariusz Dudek Kierownik II Oddziału Klinicznego Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU