×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Polska w międzynarodowej akcji Dnia Świadomości Niewydolności Serca

Autor: LJX/RYNEK ZDROWIA

Polska w międzynarodowej akcji Dnia Świadomości Niewydolności Serca
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na Rynku Głównym w Krakowie, 25 maja, odbędą się obchody pierwszego ogólnopolskiego Dnia Świadomości Niewydolności Serca.

Dodano: 21 maja 2014, 16:36
W programie Dnia Świadomości Niewydolności Serca zaplanowane są wystąpienia ekspertów, a także praktyczne warsztaty profilaktyki i promocji zdrowia. Odbędzie się także pokaz ćwiczeń tai-chi - alternatywnej metody rehabilitacji kardiologicznej w niewydolności serca.

Organizatorem tego wydarzenia jest Sekcja Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Klinika Choroby Wieńcowej i Niewydolności Serca CM UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II.

Dzień Świadomości Niewydolności Serca jest cyklicznym wydarzeniem, organizowanym od 2010 roku przez Asocjację Niewydolności Serca Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego w 13 europejskich krajach. W tym roku Polska dołączyła po raz pierwszy do tej międzynarodowej inicjatywy.

Celem tej akcji jest zwiększanie zdrowotnej świadomości społeczeństwa związanej z niewydolnością serca, w zakresie zagrożeń wynikających z nieleczonej choroby, roli profilaktyki oraz możliwości skutecznej terapii.

W Polsce już blisko 1 milion osób cierpi na niewydolność serca. Pomimo dużego postępu medycyny i zwiększenia dostępności do skutecznych terapii, śmiertelność wśród tych pacjentów pozostaje wciąż bardzo wysoka. Tylko w ciągu 5 lat od rozpoznania choroby umiera około 60 proc. mężczyzn i 40 proc. kobiet. Niewydolność serca to przede wszystkim konsekwencja wielu chorób układu krążenia. Bywa też powikłaniem schorzeń nowotworowych, zapalnych i autoimmunologicznych, ale czasami też zwykłej grypy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU