KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Platforma internetowa ułatwia diagnozowanie rzadkich chorób kardiologicznych

Autor: MSX/RYNEK ZDROWIA

Platforma internetowa ułatwia diagnozowanie rzadkich chorób kardiologicznych

W poniedziałek (10 czerwca) w Klinice Chorób Serca Specjalistycznego Szpitala im. Jana Pawła II w Krakowie odbyła się konferencja oficjalnie inaugurująca projekt w zakresie diagnozowania i leczenia rzadkich chorób kardiologicznych.

Dodano: 10 czerwca 2013, 15:31 Aktualizacja: 10 czerwca 2013, 15:49

Podczas spotkania, w którym wzięli udział dyrektorzy szpitali i kierownicy klinik zaangażowanych w projekt, omówiono pierwsze przypadki chorobowe z udziałem wszystkich partnerów na platformie internetowej.

Liderem projektu jest Klinika Chorób Serca Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego  im. Jana Pawła II pod kierunkiem prof. Piotra Podolca. W projekcie jako partnerzy uczestniczą: Niemiecki Instytut Serca w Berlinie, Szpital San Rafaele w Mediolanie, Litewski Uniwersytet Nauk Medycznych w Kownie oraz Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Rydze.

W tym gronie, ze strony polskiej, znalazł się: Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie oraz szpitale w Chrzanowie, w Zakopanem i Specjalistyczny Szpital im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie.

Projekt jest realizowany z dużym udziałem środków unijnych przy zaangażowaniu zarządu województwa małopolskiego. W trakcje realizacji projektu takie telemedyczne wideokonferencje będą odbywały się cyklicznie, umożliwiająć wymianę wiedzy i konsultacje przypadków w gronie wybitnych specjalistów.

Choroby rzadkie serca to schorzenia zagrażające życiu lub w znacznym stopniu upośledzające osoby chore. Ich specyfika sprawia, że diagnozowanie nie jest łatwe i często wykracza poza ramy ogólnie przyjętych wytycznych. Występowanie tych chorób określa się na poziomie ok. 5 przypadków na 10 000 osób.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU