KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Piła: szpital otrzymał dotację na pracownię elektrofizjologii

Autor: NASZE MIASTO/RYNEK ZDROWIA

Piła: szpital otrzymał dotację na pracownię elektrofizjologii
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W Szpitalu Specjalistycznym w Pile powstanie pracownia elektrofizjologii, w której będą leczeni pacjenci z migotaniem przedsionków serca. Powiat dostał na ten cel 2 mln zł dofinansowania z budżetu państwa.

Dodano: 12 września 2017, 10:40

Poradnia Elektrofizjologii powstanie na oddziale kardiologicznym. Będą w niej wykonywane skomplikowane zabiegi. Co najważniejsze, pacjenci z dolegliwością migotania przedsionków serca nie będą musieli jeździć po 100 kilometrów do Poznania, czy Bydgoszczy.

W nowej pracowni będą wykonywane zabiegi ablacji. Polegają one na tym, że przez tętnicę, np. udową, do mięśnia sercowego wprowadzany jest cewnik, potem lekarz znajduje wadliwe miejsce odpowiedzialne za zaburzenie rytmu serca i je zamraża albo nagrzewa, co powoduje, że wadliwa tkanka zostaje zniszczona. Metoda jest bardzo skuteczna - w 70 , 80 proc. likwiduje migotanie.

Na oddziale pomieszczenie na nową pracownię jest już gotowe. Do końca roku powinien zostać zakupiony podstawowy sprzęt, ale będą potrzebne jeszcze kolejne inwestycje. Do końca roku mają się odbyć wszystkie przetargi, bo 2 mln złotych musi zostać wykorzystane w 2017 roku.

Więcej: czarnkow.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU