×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Paweł Buszman "Przedsiębiorcą Roku 2015"

Autor: MSX/RYNEK ZDROWIA

Paweł Buszman "Przedsiębiorcą Roku 2015"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prof. Paweł Buszman, współzałożyciel i prezes sieci klinik kompleksowo leczących schorzenia sercowo-naczyniowe American Heart of Poland, został zwycięzcą 13. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku.

Dodano: 30 listopada 2015, 12:01

Jury konkursu pod przewodnictwem Jerzego Koźmińskiego nagrodziło laureata, który mówi o sobie, że  "jest przedsiębiorczym lekarzem bądź przedsiębiorcą, który nigdy nie przestał być lekarzem".

Laur najlepszego polskiego przedsiębiorcy został przyznany za "połączenie rzeczy pozornie niemożliwych do połączenia: zdolności ratowania tysięcy istnień ludzkich ludzkich z wysoką efektywnością ekonomiczną leczenia".

Profesor Buszman jest kardiologiem, pionierem w inwazyjnym leczeniu choroby wieńcowej przy użyciu stentów. To również współtwórca pierwszego programu interwencyjnego leczenia zawału serca w Polsce.

Za swoją misję profesor Buszman uważa zapewnianie Polakom pełnej opieki kardiologicznej, począwszy od prewencji i profilaktyki, przez nowoczesne leczenie, aż po rehabilitację i stały monitoring stanu zdrowia.

Kierowaną przez niego firmę tworzy ponad 30 placówek ratujących zdrowie i życie ponad 55 tysięcy pacjentów rocznie, a także Centrum Badawczo-Rozwojowe oraz Uzdrowisko Ustroń. Sukcesem przedsięwzięcia, kierowanego przez profesora Buszmana, jest stworzenie i rozwijanie nowoczesnych klinik dostępnych dla każdego - poza dużymi miastami, blisko miejsca zamieszkania chorych. Taka filozofia przełożyła się na szybkość niesienia pomocy i skuteczność leczenia.

Organizator konkursu, firma doradcza EY poinformował, że zwycięzca będzie reprezentował Polskę podczas światowego finału konkursu EY World Entrepreneur of the Year 2015 w Monako, który rozstrzygnie się w czerwcu przyszłego roku. O tytuł najlepszego przedsiębiorcy globu Polak będzie rywalizował ze zwycięzcami lokalnych konkursów z ponad 60 państw świata.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU