KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

PTK o nowym profilu pacjenta i kardiologa

Autor: MSX/RYNEK ZDROWIA

PTK o nowym profilu pacjenta i kardiologa
Kardiolodzy spotkają się, by omówić najnowsze sposoby diagnostyki i wytyczne leczenia Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

19 i 20 maja w Centrum Kongresowym Warszawianka w Jachrance k. Warszawy zaplanowana została Jubileuszowa 80. Wiosenna Konferencja Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Kardiolodzy spotkają się, by omówić najnowsze sposoby diagnostyki i wytyczne leczenia opracowane przez ekspertów Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Dodano: 16 maja 2017, 10:05 Aktualizacja: 16 maja 2017, 10:50

Lekarze podzielą się również najnowszymi doniesieniami, badaniami i osiągnięciami światowej kardiologii z odbywającego się w Paryżu kilka dni wcześniej (16-19 maja) EuroPCR - największego kongresu kardiologicznego w Europie.

Ponieważ pacjenci cierpią na wiele chorób współistniejących, coraz częściej dostrzega się fakt konieczności współpracy pomiędzy specjalnościami w medycynie. W całej Europie, również w naszym kraju, zmienia się nie tylko profil pacjentów, ale również samych kardiologów. Przed nimi nowe wyzwania, nowoczesne metody leczenia, ale również interdyscyplinarna współpraca ze specjalistami z innych dziedzin zgodnie z widocznym trendem “pacjent w centrum uwagi”.

Podczas konferencji omawiane będą najnowsze wytyczne Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, akceptowane przez PTK, w zakresie dyslipidemiii, prewencji chorób sercowo-naczyniowych, niewydolności serca, migotania przedsionków oraz kardioonkologii. Szczególny nacisk zostanie położony na nowości i zmiany w wyborze najlepszych terapii dla pacjenta.

- Jesteśmy przekonani o bardzo dużych korzyściach, jakie wynikają ze stosowania europejskich wytycznych dla codziennej praktyki kardiologicznej. Dzięki temu uzyskuje się homogenny sposób diagnostyki i terapii pacjentów w różnych krajach Europy - mówi Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, prof. Piotr Hoffman.

Każdego roku Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne przygotowuje nowe wytyczne z różnych dziedzin kardiologii. Zmienia się również profil pacjenta kardiologicznego, dlatego przedstawiona zostanie tematyka kardioonkologii, jako przykład przenikania się różnych dziedzin medycyny oraz wpływ chorób cywilizacyjnych na zdrowie serca. W tej tematyce, eksperci dyskutować będą między innymi o tym, jak zmniejszyć ryzyko wieńcowe u pacjenta z chorobą nowotworową, jak prowadzić pacjenta w trakcie chemioterapii i z ostrym zespołem wieńcowym, a także, dlaczego następstwem leczenia raka mogą być zawały serca.

Lekarze mają również nadzieję, że Polskie Towarzystwo Kardiologiczne zostanie dostrzeżone jako stały systemowy partner dla państwowych instytucji ochrony zdrowia w zakresie konsultacji społecznych i opinii eksperckich, aby wspólnie z nimi budować najbardziej efektywne plany opieki nad chorymi, a zaprezentowane na wiosennej konferencji światowe wytyczne będą mogły być jak najszybciej wdrożone do systemu opieki nad polskim pacjentem kardiologicznym.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU