• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

PAKS zawiesza działalność oddziału w Myszkowie

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 05 września 2016 12:36

Grupa American Heart of Poland poinformowała, że zmuszona jest zawiesić działalność oddziału kardiologii Polsko-Amerykańskich Kinik Serca (PAKS) w Myszkowie. Działalność zostanie zawieszona z dniem 30 września br.

PAKS zawiesza działalność oddziału w Myszkowie
Działalność oddziału ostanie zawieszona z dniem 30 września Fot. Archiwum

Jest to trzeci zamykany oddział Grupy, po ośrodkach chirurgii naczyniowej w Nysie i Józefowie - te przestaną przyjmować pacjentów z końcem października.

Jak podaje PAKS, zamknięcie oddziału jest konsekwencją drastycznych obniżek wycen świadczeń z zakresu kardiologii interwencyjnej, choć już wcześniej wyceny te były jednymi z najniższych w Europie.

Nagle wprowadzone obniżki, bez uwzględnienia uwag środowiska, powodują - w ocenie PAKS - iż dalsze prowadzenie działalności oraz udzielanie świadczeń w sposób niezakłócony i bezpieczny dla pacjentów w oddziale w Myszkowie stało się niemożliwe.

Oddział kardiologii PAKS w Myszkowie działał od października 2013 r. na terenie szpitala powiatowego, uzupełniając jego ofertę. Od początku działalności w oddziale zdiagnozowano lub leczono ponad 2 tys. pacjentów ze stabilną i niestabilną chorobą wieńcową, z zawałami serca oraz z ciężką niewydolnością krążenia. którzy trafili do placówki w stanie bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum