KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Oddział kardiologiczny Polsko-Amerykańskich Klinik Serca już po modernizacji

OPRAC. SZB • Źródło: MAT. PRASOWE, RYNEK ZDROWIA

Oddział kardiologiczny Polsko-Amerykańskich Klinik Serca już po modernizacji
Oddział kardiologiczny Polsko-Amerykańskich Klinik Serca już po modernizacji. Fot. mat. prasowe

Oddział Kardiologiczny w szpitalu w Dąbrowie Górniczej przeszedł kompleksową modernizację. To wielomilionowa inwestycja Grupy American Heart of Poland.

Dodano: 26 września 2022, 09:42 Aktualizacja: 26 września 2022, 11:37
  • Placówka w Dąbrowie Górniczej otwiera nowy rozdział w swojej historii, a to za sprawą kompleksowej modernizacji
  • Prace polegały nie tylko na odnowieniu infrastruktury i wymianie sprzętu medycznego, ale także na stworzeniu całkiem nowego układu funkcjonalnego - informuje w oficjalnym komunikacie Grupa American Heart of Poland
  • - Zakończona modernizacja to bardzo istotny moment w historii naszej placówki, tym bardziej, że był to projekt bardzo skomplikowany do przeprowadzenia pod kątem technicznym i organizacyjnym - podkreślał podczas konferencji prasowej dr n.med. Marek Kondys, ordynator oddziału

Oddział kardiologiczny w Dąbrowie Górniczej w nowej odsłonie

W Szpitalu Specjalistycznym im. Szymona Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej otwarto po modernizacji oddział kardiologiczny. Efekty tej inwestycji prezentowane były podczas konferencji prasowej.

- Wspomniane prace polegały nie tylko na odnowieniu infrastruktury i wymianie sprzętu medycznego, ale także na stworzeniu całkiem nowego układu funkcjonalnego - informuje Grupa American Heart of Poland. 

Ośrodek, jak czytamy, zyskał dwie sale hemodynamiki, które zostały skomunikowane z resztą oddziału za sprawą dwóch wind, przystosowanych do transportu pacjentów na łózkach szpitalnych.

"Nowy układ pomieszczeń i zwiększenie powierzchni oddziału zdecydowanie ulepszyło funkcjonowanie placówki i wpłynęło na poprawę komfortu, nie tylko pacjentów, ale również personelu medycznego" - podkreślają przedstawiciele Grupy.

"W Dąbrowie Górniczej leczymy obecnie pełen profil chorób kardiologicznych"

III Oddział Kardiologii Inwazyjnej, Angiologii i Elektrokardiologii to jeden z największych oddziałów Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, Grupa American Heart of Poland w Polsce.

Średnio co miesiąc otrzymuje tu pomoc blisko 200 pacjentów. Tylko w roku 2021 było to łącznie 2700 chorych, z czego 700 pacjentów zawałowych.

- Zakończona modernizacja to bardzo istotny moment w historii naszej placówki, tym bardziej, że był to projekt bardzo skomplikowany do przeprowadzenia pod kątem technicznym i organizacyjnym. Ze względu na decyzję o zachowaniu ciągłości opieki nad naszymi pacjentami praca Oddziału nie była wstrzymywana na czas remontu - podkreślał dr n.med. Marek Kondys, ordynator oddziału. 

Obecnie oddział dysponuje 35 łóżkami oddziału szpitalnego (w tym 12 łóżkami intensywnego nadzoru kardiologicznego). Każde stanowisko jest wyposażone w nowoczesne kardiomonitory oraz panele medyczne.

- W Dąbrowie Górniczej leczymy obecnie pełen profil chorób kardiologicznych. Trafiają tutaj pacjenci m.in. z chorobą niedokrwienną serca, ze stabilną formą dusznicy, z zaburzeniami przewodzenia i rytmu serca. Przebudowa i zaopatrzenie oddziału w nowoczesny sprzęt medyczny sprawia, że wszystkim tym pacjentom możemy zaoferować jeszcze lepszy, europejski standard opieki - wyjaśniał dr Paweł Kaźmierczak, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych Grupy American Heart of Poland. 

Wiceprezydent miasta: "Ten sektor medyczny rozwija się prężnie"

- Dostęp pacjentów do usług medycznych jest dla nas bardzo ważny, a specjalistyczna opieka kardiologiczna pod tym względem ma szczególne znaczenie, ponieważ schorzenia serca należą do głównych chorób cywilizacyjnych. Jesteśmy bardzo dumni, że w Dąbrowie Górniczej ten sektor medyczny rozwija się tak prężnie, zapewniając opiekę i bezpieczeństwo naszym mieszkańcom - podkreślała, podczas oficjalnej uroczystości otwarcia oddziału po modernizacji Bożena Borowiec, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU