KARDIOLOGIA

Terapie, profilaktyka, badania. Najnowsze doniesienia medyczne

  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Oddział AHP w Bełchatowie z certyfikatem akredytacyjnym według nowych standardów

Autor: PAP, RZ/RYNEK ZDROWIA

Oddział AHP w Bełchatowie z certyfikatem akredytacyjnym według nowych standardów
Certyfikat potwierdza spełnienie najnowszych standardów akredytacyjnych dla podmiotów leczniczych wykonujących inwazyjne procedury zabiegowe i operacyjne. Fot. Wojciech Mateusiak/AHP

XII Oddział Kardiologiczny Polsko-Amerykańskich Klinik Serca (American Heart of Poland) w Bełchatowie otrzymał prestiżowy certyfikat akredytacyjny potwierdzający spełnienie najnowszych standardów akredytacyjnych dla podmiotów leczniczych wykonujących inwazyjne procedury z krótkim czasem pobytu pacjenta w placówce.

Dodano: 05 marca 2019, 18:55 Aktualizacja: 05 marca 2019, 18:55

Jak poinformowały Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca (American Heart of Poland - AHP), uzyskany przez nie certyfikat, to akredytacja ministra zdrowia dla podmiotów leczniczych wykonujących inwazyjne procedury zabiegowe i operacyjne, przyznawana według nowych standardów Ministerstwa Zdrowia.

XII Oddział Kardiologiczny Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bełchatowie otrzymał taki certyfikat jako pierwszy w Polsce wśród monoprofilowych szpitali, wykonujących procedury inwazyjne z krótkim czasem pobytu pacjenta w placówce. 

- To nie są certyfikaty obowiązkowe, to dobrowolny system. Kierujący jednostką podejmują decyzję, czy chcą spełnić te standardy akredytacyjne. Uważamy, że to ważny element, bo stymuluje do zwiększonego wysiłku niż to, co obligatoryjne - powiedział wicedyrektor Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) Michał Bedlicki.

- To potwierdzenie nowoczesności procedur medycznych i odpowiedniej dbałości o jakość. To wyłącznie dobra wola usługodawców, wymagająca również pewnych nakładów, ale moim zdaniem, żeby pokazać swoją wartość na rynku i być konkurencyjnym, musimy te certyfikaty mieć - zaznaczył prezes American Heart of Poland kardiolog prof. Paweł Buszman.

Certyfikat oznacza również, że ośrodek spełnia najwyższe standardy organizacji pracy kadry medycznej i zarządzania placówką.

- Certyfikat CMJ ma dla nas olbrzymie znaczenie, ponieważ jest potwierdzeniem jakości pracy naszego ośrodka w Bełchatowie - powiedział dr Maciej Kośmider, ordynator w oddziale American Heart of Poland w Bełchatowie.

Nowe standardy akredytacyjne dla podmiotów leczniczych wykonujących inwazyjne procedury zabiegowe i operacyjne zostały ogłoszone przez Ministerstwo Zdrowia pod koniec 2015 roku i są dedykowane dla szpitali, które posiadają nie więcej niż 50 łóżek szpitalnych, wąskoprofilowych, a także realizujących procedury w trybie jednego dnia.

- Wcześniej, wedle standardów z 2009 roku, podobną akredytację otrzymały ośrodki AHP w Bielsku-Białej i Gdańskie Centrum Sercowo-Naczyniowe w Gdańsku oraz NZOZ Centrum Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii w Sieradzu oraz NZOZ Łęczyckie Centrum Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii w Łęczycy - zaznaczyła Agnieszka Latocha, zastępca dyrektora medycznego ds. jakości i zarządzania ryzykiem medycznym w American Heart of Poland. Certyfikat przyznawany jest na 3 lata.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    POLECAMY W PORTALU