Ochojec rywalizuje z Zabrzem o pacjentów kardiologicznych

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 07 kwietnia 2014 18:38

Pacjenci z chorobami serca z Tarnowskich Gór i okolic nie będą już leczeni w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Już niedługo zaczną trafiać w ręce lekarzy z Górnośląskiego Centrum Medycznego w Ochojcu. To przejaw rywalizacji między szpitalami: walczą o jak największą liczbę chorych.

Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy w Tarnowskich Górach jest poważnie zadłużony. Jego szefowie uznali, że pieniądze z dzierżawy pomieszczeń pod nową pracownię kardiologii inwazyjnej mogłyby im pomóc w wyprowadzeniu szpitala z finansowych kłopotów.

Ogłosili przetarg na dzierżawę, w którym a conto przyszłych wpływów z czynszu zażądali 3 mln zł.

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu ostatecznie, choć miało swój udział doradczy w tworzeniu oddziału kardiologii w szpitalu w Tarnowskich Górach, nie przystąpiło do przetargu. Wygrało go Centrum Dializa prowadzące pracownię kardiologii inwazyjnej w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach-Ochojcu, proponując aż 82 tys. zł na miesiąc (szpital chciał minimum 42 tys. zł).

Jak podaje Gazeta Wyborcza, Centrum Dializa nie ma wprawdzie swoich kardiologów, ma za to umowę "kadrową" z Ochojcem. Wysłanie ich do Tarnowskich Gór nie będzie żadnym problemem.

Więcej: katowice.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum