Nysa: pierwsi pacjenci w Centrum Sercowo-Naczyniowym

Autor: PAKS/Rynek Zdrowia • • 17 stycznia 2014 16:15

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca (PAKS) przyjęły pierwszych pacjentów w nowopowstałym Nyskim Centrum Sercowo-Naczyniowym. Pod taką nową nazwą będzie od tej pory funkcjonowało Nyskie Centrum Kardiologiczne poszerzone o Oddział Chirurgii Naczyniowej.

Nysa: pierwsi pacjenci w Centrum Sercowo-Naczyniowym

Dzięki temu pacjenci w jednym miejscu będą mogli uzyskać kompleksową pomoc w zakresie leczenia całego układu sercowo-naczyniowego.
Łączna powierzchnia Nyskiego Centrum Sercowo-Naczyniowego PAKS, wraz z chirurgią naczyniową, wynosi 1800 mkw.

- Zlokalizowanie w jednym miejscu usług z zakresu kardiologii i chirurgii naczyniowej jest potwierdzeniem realizowanej przez PAKS strategii, polegającej na zwiększeniu dostępu Polaków do wysokospecjalistycznych ośrodków, kompleksowo leczących choroby sercowo-naczyniowe. Nysa jest tego doskonałym przykładem - podkreśla Katarzyna Adamek, prezes zarządu Polsko-Amerykańskich Klinik Serca.

- Zapotrzebowanie na specjalistyczne leczenie z zakresu chirurgii naczyniowej w Polsce jest ogromne, o czym świadczy prawie 90-procentowa nadwyżka umieralności wśród mężczyzn w porównaniu z analogicznymi danymi z UE - dodała.

Na nowootwartym Oddziale Chirurgii Naczyniowej w Nysie dostępny jest blok operacyjny z dwoma salami operacyjnymi, w tym nowoczesną, jedyną w województwie opolskim salą hybrydową z angiografem, przystosowaną do przeprowadzania zabiegów endowaskularnych. Do dyspozycji pacjentów jest 14 łóżek. Oprócz możliwości hospitalizacji w ośrodku PAKS w Nysie pacjenci mogą korzystać również z przyszpitalnej Poradni Naczyniowej. Pełną diagnostykę układu sercowo-naczyniowego umożliwi nowoczesny ultrasonograf oraz echokardiograf.

- Ośrodek chirurgii naczyniowej PAKS gwarantuje 200 tys. pacjentów z Nysy i okolic leczenie wielu chorób naczyniowych takich jak przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych czy też zwężenie tętnic szyjnych jako przyczyny udaru mózgu. Jest to bardzo istotne, bo bezpośrednią przyczyną prawie 70 proc. amputacji kończyn dolnych w Polsce są właśnie choroby naczyń, które coraz częściej dotykają młodych ludzi. - przekonuje dr Jacek Polewiak, ordynator Oddziału Chirurgii Naczyniowej w Nyskim Centrum Sercowo-Naczyniowym PAKS.

Oddział zapewnia również kompleksowe leczenie tętniaków aorty brzusznej i tętnic obwodowych, zarówno metodą klasyczną (operacyjną), jak też małoinwazyjną za pomocą stentgraftu.

Nowy Oddział Chirurgii Naczyniowej jest częścią funkcjonującego od ponad pięciu lat Nyskiego Centrum Kardiologicznego Polsko-Amerykańskich Klinik Serca. Są w nim diagnozowani i leczeni pacjenci cierpiący na stabilną i niestabilną chorobę wieńcową, z zawałami serca, jak również z ciężką niewydolnością krążenia. Pod koniec 2012 roku ośrodek został rozbudowany - zwiększono m.in. liczbę łóżek, dzięki czemu udało się skrócić czas oczekiwania na planowaną diagnostykę kardiologiczną.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum