Nowy oddział szpitala uniwersyteckiego. Uruchomi rehabilitację kardiologiczną

W Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze za nieco mniej niż miesiąc ma zostać uruchomiony nowy oddział dzienny rehabilitacji kardiologicznej - podała Gazeta Wyborcza. Obecnie lekarze są na etapie tworzenia gabinetów i gromadzą wyposażenie.
- Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze uruchomi dzienny oddział rehabilitacji kardiologicznej
- Oddział powstanie w miejscu szpitalnej apteki
- W tworzeniu oddziału pomogła lokalna firma Expondo Polska
Oddział dzienny rehabilitacji kardiologicznej
Jak podała Gazeta Wyborcza, Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze na 1 października zaplanował uruchomienie dziennego oddziału rehabilitacji kardiologicznej. Ruszy w miejscu, gdzie do niedawna mieściła się apteka szpitalna.
Oddział mógł powstać dzięki współpracy z firmą Expondo Polska, która już kolejny raz pomaga placówce.
- Mogę o nich powiedzieć same dobre słowa. Pomagają nam od 2018 roku. Wyposażali nam oddział rehabilitacji ambulatoryjnej, kupili drogie narzędzie potrzebne na bloku operacyjnym - skomentował na łamach GW prezes szpitala Marek Działoszyński.
- Zawsze jesteśmy gotowi do pomocy i jeżeli możemy, to chętnie to robimy – powiedział "Wyborczej" Paweł Wróbel z Expondo.
W czasie pandemii, jak podała GW, firma Expondo również pomagała także szpitalowi. Gdy szpital tymczasowy ulokowano w budynku powstającego Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, zrodził się problem, gdzie gromadzić sprzęt, który miał być na wyposażeniu dziecięcego szpitala. Expondo bezpłatnie wyjęło powierzchnie magazynowe.
Kosztowne zakupy pomogą pacjentom
Szpital kupił - jak podkreślono - "drogie stoły do rehabilitacji", a także, jak wymieniła cytowana przez "Wyborczą" rzecznik szpitala Sylwia Malcher-Nowak:
- Mamy już m.in. aparat EKG, ciśnieniomierze, pulsoksymetry, stopery, kijki do nordic walkingu, maty do ćwiczeń, słowem ten drobniejszy, ale niezwykle ważny w procesie rehabilitacji sprzęt wartości ok. 10 tys. zł.
Z kolei marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak wygospodarowała ponad ćwierć miliona złotych z budżetu. Ta dotacja pozwoliła na zakup echokardiografu, systemu holterowskiego i bieżni.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
POLECAMY W PORTALU
-
Kiedy można zwolnić pracownika na L4? Tych zasad trzeba przestrzegać
-
Trudniej będzie pozbawić pracy osobę na zwolnieniu lekarskim. Dziś wchodzą w życie nowe przepisy
-
Niezdolność do pracy. Te warunki trzeba spełnić, aby otrzymać świadczenie
-
Część przepisów o refundacji już obowiązuje. Apel do lekarzy: tych recept nie wystawiajcie
-
Zmienią się opłaty za pobyt w sanatoriach. Podwyżki dla kuracjuszy zamiast zmian
-
Politechnika Wrocławska o kierunku lekarskim: prosektorium wirtualne nie zamiast, ale oprócz tradycyjnego